Експерт: ціна на бензин перетне межу 10 грн

Христина Заник
5 квітня 2011р. 16:26

Експерт: ціна на бензин перетне межу 10 грн

Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко прогнозує, що ціни на бензин зростатимуть і далі та перетнуть поріг в 10 гривень за літр.

«З 1 квітня ціна на нафтопродукти вже зросла на 20%. Треба розуміти, що 60% вартості моторних палив складає саме вартість нафти, що надходить до нас з зовнішнього ринку. Тобто Україна дуже залежна від зовнішнього ринку, - зазначає він.

Наразі ціна нафти  складає 110-120 $ за барель. І якщо до кінця квітня її вартість не буде різко збільшуватись, то ціна на бензин складе і буде коливатися від 9 гривень 80 копійок до 10,20-10,30 гривень за літру.

«Якщо ж ціни на світовому ринку нафти зростуть до 120-130 $ за барель, то і ціна за бензин зросте до 10,50 за літр. А в травні відбудеться ще один скачок», - прогнозує експерт.

Уряд намагається не допускати підвищення ціни на бензин і контролювати її верхню межу. На цей тиждень вона складає  9,75 гривень за літр А-95, вище якої заправки не мають права її піднімати.

Крім того Володимир Омельченко переконаний, що підняття цін не є наслідком подій на Близькому Сході. Він вважає, що це лише спекуляція:

«Це лише сигнал для трейдерів, які спекулюють на ринку нафтопродуктів. Це, перш за все, групи, пов’язані з українською нафтопереробкою. Вони занепадають через низький технічний рівень і не здатні конкурувати на ринку. Саме тому тут є ознаки змови уряду та цих груп з метою витіснення конкурентів», - додає експерт.