Мусій: Рішення Яценюка про відсторонення– популізм

Маша Землянська
2 жовтня 2014р. 21:17

Мусій: Рішення Яценюка про відсторонення– популізм

Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань "Свідомо" для проекту "Слідство.інфо"

На останньому засіданні уряду Арсеній Яценюк відсторонив міністра охорони здоров’я Олега Мусія від роботи, а його першого заступника Руслана Салютіна – звільнив. Як пояснив сам прем’єр, через ліки, а точніше – їхню відсутність. «Нацдержслужба провела розслідування щодо закупівлі ліків. Із загального обсягу ліків, які повинна була купити держава, Міністерством охорони здоров'я придбано тільки 25%. А вже майже кінець року», - пояснив голова уряду на своїй сторінці у Facebook.

Відсторонений міністр виклав нам свою версію подій. «Фактично я нічого поки не можу вирішувати та підписувати, але маю фізично бути присутнім на робочому місці», - поскаржився він, сидячи у своєму кабінеті в МОЗі.

Розпорядження Яценюка Олег Мусій називає популістським рішенням для підвищення рейтингу політичної сили прем’єра напередодні парламентських виборів, а доручення провести закупівлі медпрепаратів за 21 день – нереальними.

«Трагедії з вмиранням хворих немає», - заспокоює Мусій. За його словами, з приблизно 400 найменувань ліків, які закуповуються з держаного бюджету, зараз не вистачає менше десяти. Мова йде про препарати для хворих на рідкісні захворювання – хворобу Гоше, муковісцидоз, фенілкетонурію. А от хворі на ВІЛ\СНІД забезпечені ліками за програмою на 50%, а це означає, що цих препаратів має вистачити щонайменше на півроку.  

Претензії Яценюка про затягування тендерів Мусій відкидає і рекомендує йому звернути увагу на «власних» людей в МОЗі: «Претензії, в першу чергу, прем’єр мав пред’явити до своєї команди Народного фронту, представник якої був головою тендерного комітету. Хай би він сам себе і свою команду запитав, чому його представники саботували тендери». Відсторонений міністр нагадує, що про звільнення свого першого заступника Руслана Салютіна просив у Яценюка ще з червня.