Київрада матиме шанс врятувати парк "Перемога"

Маша Землянська
3 жовтня 2014р. 10:57

Тимчасовою контрольною комісією Київради з питань перевірки легітимності рішень Київради погоджено проект рішення про розірвання договору оренди земельних ділянок площею 1,53 гектара, укладених між Київрадою та ТОВ «Український стандарт». Мова йде про парк Перемоги у Дніпровському районі. Про це повідомила голова зазначеної ТКК Тетяна Меліхова. 

«Рішення, прийняте молодою командою Черновецького у 2007 році передбачало передачу товариству у довгострокову оренду на 10 років чотирьох земельних ділянок загальною площею 1,53 га: ділянку №1 площею 1,14 га - для будівництва спортивно-розважального комплексу; ділянку №2 площею 0,17 га - для будівництва атракціонів; ділянку №3 площею 0,15 га - для будівництва закладів громадського харчування сезонного типу; ділянку №4 площею 0,07 га - для будівництва дитячих майданчиків. «Основною метою забудовників було, як ви розумієте, не будівництво дитмайданчиків та атракціонів, а будівництво спортивно-розважального комплексу. Інші призначення, під які виділялася земля - це окозамилювання для того, щоб отримати якомога більшу площу для будівництва», - пояснила Меліхова. «Цинізму команди Черновецького не було меж: крім того, що вони планували забудувати один із найсимволічніших парків Києва - де насипано Курган Безсмертя із землі, привезеної зі солдатських і партизанських могил, залишених війною в різних місцевостях СРСР та інших країн Європи - то вони вилучили із Програми зеленої зони Києва територію виділену під забудову і віднесли її до земель житлової та громадської забудови. Тобто, якби забудовник почав будувати у парку спорткомплекс, то щоб змусило його зупинитися? Цілком можу висловити припущення, що він з часом побудував би й житлові будинки навколо спорткомплексу. А що місце гарне, чому б і ні! Забудовники ж відпочивають не у Києві, а за кордоном. Навіщо їм ті парки?», - обурена Меліхова. Саме тому проектом рішення передбачено внести зміни до Програми розвитку зеленої зони міста Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста, включивши в перелік озеленених територій загального користування Києва зазначені земельні ділянки загальною площею 1,53 га в парку «Перемога», - йдеться в повідомленні.

Відповідний проект рішення згідно з Регла ментом Київради повинен пройти погодження Постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування. І лише після погодження профільною комісією питання буде винесене на розгляд всього депутатського корпусу Київради на одному з її засідань.

Теги: Київ , гроші