Суд затягує повернення місту "Замку Барона"

Максим Опанасенко
3 жовтня 2014р. 16:15

Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій про визнання недійсним продажу нежилого приміщення площею 164,7 квадратних метрів на Ярославовому вал,у 1 у Києві і відправив справу на новий розгляд. Про це, з посиланням на постанову Верховного Суду, повідомляють "Наші гроші".

Ще у 2005-му Шевченківська райрада включила цю будівлю в перелік об'єктів, які треба приватизувати. У 2006-му вона була продана на аукціоні особі, яка згодом подарувала її інші особі.

"У 2012-2013 роках суди задовольнили позов столичної прокуратури, яка діяла в інтересах Київради і Головного управління охорони культурної спадщини КМДА. Вони визнали недійсними рішення Шевченківської ради та договір купівлі-продажу приміщення. Було встановлено, що будинок № 1 по вул. Ярославів вал з 1986 року є пам’ятником архітектури місцевого значення. При цьому у період з 23.02.2005 по 17.10.2008 існувала заборона приватизації пам’яток культурної спадщини" - йдеться в повідомленні.

Але Верховний Суд вважає, що на момент прийняття рішення не було законодавчої заборони щодо включення об'єкту до переліку "приватизаційних".

"Верховний Суд пояснює, що визнані за радянських часів пам’ятки історії та культури в незалежній Україні набувають такого статусу тільки із занесенням до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У лютому 2005 року було встановлено заборону на приватизацію пам’яток на період, поки цей реєстр буде сформовано. Водночас протягом шести місяців, починаючи з лютого 2005 року, Кабмін повинен був подати до Верховної Ради законопроект про затвердження переліку пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації. Та Кабмін цей проект у встановлений строк не подав, а отже нежиле приміщення площею 164,7 кв м на вул. Ярославів вал, 1 не набуло статусу пам’ятки" - пише видання.

Відтак, на справу чекає новий касаційний розгляд.

Будівля на Ярвалу, зовсім поруч з Золотими Воротами, відома як "Замок Барона", зведений наприкінці 19 століття. Приміщення будинку протягом 1998-2006 були викуплені колишнім депутатом Київради Олександром Лойфенфельдом, а з 2009-го замок виставлений на продаж.

 

 

Теги: Київ