HeadHunter: Що чекає на ринок праці взимку

Маша Землянська
6 жовтня 2014р. 10:41

Більшість роботодавців України (39%) не поспішають робити прогнози, але все ж сподіваються на стабільність у їхній галузі (23%), планують зберегти зарплату співробітникам на попередньому рівні (68%) і не планують масові скорочення персоналу. Найбільш затребуваними восени, на думку роботодавців, будуть спеціалісти з продажу, IT-спеціалісти і робочі. Такі дані були отримані під час опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Незважаючи на те, що багато експертів кажуть про скорочення в більшості сфер бізнесу, думки роботодавців розділилися майже порівну. Так, майже третина роботодавців уже скоротили, будуть продовжувати або почнуть скорочення персоналу. Ще приблизно стільки ж розраховують на стабільність, а третина компаній навіть анонсує набір нових співробітників. Найбільша кількість стабільних компаній — серед невеликих гравців ринку, в яких працює до 50 осіб (40%). У середніх і великих компаніях похизуватися можливою стабільністю може значно менша кількість опитаних.

Серед компаній, які планують скорочувати персонал, тільки половина зможе зробити це щадними методами — заплановані вибіркові скорочення або скорочення не більше ніж на 10%. Іншій половині компаній доведеться скоротити чисельність на 20% і більше. Першими під скорочення потраплять найменш ефективні працівники (43% опитаних будуть скорочувати саме за таким критерієм), адміністративний персонал і спеціалісти з продажу. Останні, втім, можуть не побоюватися опинитися без роботи, адже компанії, які планують набір персоналу, в першу чергу, будуть зацікавлені в тих, хто вміє продавати. Більше третини опитаних роботодавців (38%) із тих, хто планує розширяти штат, сказали про те, що такі спеціалісти будуть найбільш затребувані в їх компанії. Стільки ж роботодавців будуть шукати IT-спеціалістів. Ще 18% роботодавців будуть зацікавлені в робочих різних спеціальностей, і стільки ж компаній планують закривати вакансії відповідно до їх появи.

 

 

Теги: Київ , гроші , робота