КМДА хоче лікарні інтенсивної терапії

Маша Землянська
6 жовтня 2014р. 10:47

Проект щодо реорганізації низки київських клінічних лікарень в лікарні інтенсивної терапії виніс на громадське обговорення Департамент охорони здоров’я. Такі зміни, за переконанням фахівців, мають забезпечити надання екстреної медичної допомоги в найкоротші терміни, у повному обсязі і на високому професійному рівні. Громадськість ідею підтримала. 

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я, відповідно до статистичних даних, щороку стаціонарне лікування в столиці проходять близько 550 тис. хворих, понад 60% з яких госпіталізується саме в ургентному (екстреному) порядку. Беручи до уваги дані показники, функціонування лише однієї клініки інтенсивного лікування, а саме лікарні швидкої допомоги, є вкрай недостатнім.
«За експертними оцінками, що врахували специфічні умови мегаполісу, сьогодні столиці потрібні 5 дорослих та 2 дитячі лікарні, які забезпечуватимуть надання медичної допомоги в умовах цілодобового невідкладного чергування. Створити їх пропонується шляхом перепрофілювання Київських клінічних лікарень №№ 1, 6, 8, 12, лікарні швидкої медичної допомоги м. Києва та дитячих лікарень №№ 1, 2», – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Михайло Риган. Він додав, що запропонована реорганізація одразу відчутно підвищить рівень медичного обслуговування. Пацієнти почнуть отримувати якісніше лікування завдяки прискореній госпіталізації і акумуляції засобів для екстреної допомоги у визначених лікарнях.

 

Теги: Київ