Просто береш і робиш. Помічники завжди знайдуться.

АллатРа Журналiстика
6 жовтня 2014р. 16:34

Просто береш і робиш. Помічники завжди знайдуться.

"Немає нічого неможливого для спраглої душі." Анастасія Нових


Все почалося з того, що я, читаючи книги Анастасії Нових, подумала: «А от би здорово було, якби книги були ще й в аудіо варіанті!» Справа в тому, що у моєї мами далекозорість якоїсь аж дуже високої ступені і читати вона може тільки в окулярах, одягнутих на інші окуляри, та й то недовго, поки не заболить голова. І, о диво! Після нетривалих пошуків в інтернеті, я знайшла записи "Сенсей. Споконвічний Шамбали. Том I" і "Езоосмос". Звичайно, тут же видала мамі їх слухати, а сама зайнялася пошуками інших частин. Виявилося, що вони є, але тільки текст цей слухати дуже складно, тому що начитаний він був електронним голосом, без розстановки правильних наголосів і без живої участі диктора.

А ще знайомий мені написав, що за виданими мною посиланнях він прослухав обидва аудіозаписи (бо ж слухати він їх міг навіть під час роботи) і розпитував, а чи немає ще продовжень? Отож у мене визріло і зміцніло в душі бажання самій організувати запис аудіокниги. Я стала розпитувати у всіх, хто міг знати, як це відбувається, скільки коштує і де знайти хороших дикторів. І, таким чином, з'ясувала, що запис книг - справа, прямо скажемо, не дешева. Але я була сповнена рішучості, бо хотіла порадувати в першу чергу свою маму. І .. чомусь (!!) .. я вирішила поділитися своїми міркуваннями по скайпу з подругою, яка також читала ці книги. І вона раптом мені каже: «А чому б самим не зробити це?" А я, чесно кажучи, навіть не подумала про таку можливість. Мені просто не приходило в голову, що озвучити книгу може будь-яка по суті людина, що відчула душевний порив і достатній намір для виконання задуманого. Хоча, в книгах про це ж і написано, і розказано по тисячу разів, але в житті ми використовуємо це так рідко. І поки ще мій "розум" протестував проти такого "нахабного" ​​перехоплення ініціативи, подруга вже встигла переконати мою особистість у тому, що це все цілком реально. Я була ще більше здивована, коли дізналася, що в минулому вона брала участь в конкурсах читців, і що особистість у неї - творча, і вона сама пише чудові вірші. Останнім «добиває» фактором було те, що виявляється "ідея озвучення" визрівала у неї давно.

У той період у подруги якраз з'явився вільний час і вона, будучи у відпустці, почала робити пробні записи на диктофоні. Ми з нею об'єдналися і стали допомагати один одному в створенні кращого дубля - прологу другого тому Анастасії Нових «Сенсей. Споконвічний Шамбали». Справа пішла на лад, запис книги почалася! Однак, в процесі роботи з'ясувалося, що запис містить багато шумів, які заважають її прослуховувати і зосереджуватися на змісті тексту. Як бути? Вирішили звернутися безпосередньо до хлопців з МГР «Аллатра» з нашими планами та напрацюваннями. І тут нам знову посміхнулася удача! Наші записи послухали, дали свої цінні зауваження і запросили попрацювати в звукозаписну студію «Простір». Таким чином, і задача наша зважилася легко, і запис буде відмінна, доступна для всіх !! Причому нам надали можливість озвучувати книгу абсолютно безкоштовно.

Робота йшла швидко, моїй подрузі вдавалося, завдяки Вадиму - керівнику студії, швидко вникнути в усі нюанси роботи диктора, і так як настрій був у всіх чудовий, то робота кипіла, і за 5 днів вдалося повністю записати другу книгу. Ще, звичайно, чекала робота з монтажу начитаного матеріалу. Це вже питання хоча і трудомістке, що вимагає часу, але швидше технічне.

Після завершення роботи загальний запал не згас, а, навпаки, у всіх виникло бажання продовжувати роботу далі. Тоді було прийнято рішення записати відразу і найбільш значущу книгу - «АллатРа». В процесі її запису до роботи підключилося вже багато й інших хлопців з МГР «Аллатра». Хтось слухав уривки і редагував їх, хтось допомагав своїми порадами в ході роботи. Хтось просто по-дружньому підтримував добрим словом і теплим чаєм. Робота реально захопила багатьох і дійсно стала «спільною справою». А для багатьох це стало і відповіддю на питання - «як робити добрі справи і як поширювати споконвічні знання?». Просто береш і робиш! А помічники завжди знайдуться!


Олександра Калініна, м. Харків