На 10 томів справи майданівців витратили лише добу

Олександра Веснич
6 квітня 2011р. 10:10

Справу про пошкодження плитки на Майдані під час протестів підприємців восени 2010 направили в Шевченківський райсуд Києва, - повідомила прес-служба київської прокуратури.

1 квітня затверджено звинувачення проти 6 осіб, які ніби маючи злочинний умисел у складі організованного угруповання пошкодили покриття та металеве огородження Майдану Незалежності, вбиваючи кілки для встановлення наметів.

В останні дні слідство спішило передати справу до суду. Як заявив "Свідомо" головний обвинувачений у справі, організатор "банди" Сергій Мельниченко, ще 31 березня його викликали до міліції читати матеріали справи.

"До мене не пускали адвоката, я не хотів без нього читати документи проти себе. Слідчий сказав мені, щоб я підписав, що прочитав матеріали, тиснув на мене психологічно. Потім привели двох понятих, яких я тут вже бачив, і змушували їх засвідчити мою відмову.

10 томів справи з 3000 сторінками тексту і 4-ма дисками відеозаписів мені дали лише двічі бігло переглянути", - заявив Мельниченко. Він подав скаргу щодо цього до прокуратури.

Як виявилось, прокуратура розглянула цю та інші скарги, перевірила обгрунтованість висунутих звинувачень за добу і на наступний день вже направила до суду.

Мельниченко пов'язує такий поспіх з обіцянкою міністра внутрішніх справ Могильова, дану на засіданні Верховної Ради, завершити справу за місяць. Процесуально її можна було ще продовжувати. В прокуратурі кажуть, що обгрунтованість зібраних матеріалів не викликає сумнівів.