У орбіти Супруненка забрали землю на Жуковому

Максим Опанасенко
7 жовтня 2014р. 12:56

Вищий господарський суд зобов’язав ТОВ "Спортивно-оздоровча база відпочинку "Зелена Затока" повернути у комунальну власність земельну ділянку площею 3,06 гектарів, що розташована на Лютневій, 60 (Жуків острів) у Голосіївському районі Києва. Про це, з посиланням на постанову суду, повідомляють "Наші гроші".

"У липні цього року госпсуд міста Києва визнав недійсним рішення Київради від 26 лютого 2010 року про передачу фірмі вказаної ділянки, а також укладений на основі цього рішення договір оренди. Земля надавалася строком на 25 років під будівництво і обслуговування бази відпочинку. Передана в оренду ділянка входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Острів Жуків". При затвердженні проекту землеустрою погоджувальні органи зобов’язали фірму вжити ряд заходів, які вона не здійснила. Зокрема, вона мала вирішити питання визначення меж заказника, а також отримати згоду на будівництво від Голосіївської районної державної адміністрації, КО "Центр містобудування та архітектури" та ДП "Інститут генерального плану м. Києва" - йдеться в повідомленні.

Ще, на вимогу Держслужби з питань національної культурної спадщини Київрада повинна була внести зміни до програми розвитку зеленої зони Києва, бо ділянка розташована в зоні охоронюваного природного ландшафту. Але цього не зробили. Також, 0,54 гектари переданої в оренду ділянки є землею сільськогосподарського призначення. Для її забудови і використання під базу відпочинку необхідно було змінити її цільове призначення.

Тож, суд лишив фірмі 0,0318 гектарів для обслуговування вже існуючої бази відпочинку загальною площею 250,9 квадратів, яку вона купила у грудні 2009 року -  у ТОВ "Спортивно-оздоровча база «Блакитна хвиля". Решту землі повернуто місту.

"Засновником ТОВ "Спортивно-оздоровча база відпочинку "Зелена Затока" є кіпрська компанія "Мороуні Лімітед" (Morouni Limited). Директором фірми є Андрій Володимирович Скрябін. Людина з таким ПІБ у середині 2000-х була депутатом Солом’янської районної у місті Києві ради. Протягом 2006-2011 років засновниками "Зеленої затоки" були ПАТ "Юрбудпроект" і ПАТ "Юрфінінвест", які пов’язують з В’ячеславом Супруненком, колишнім зятем екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Ці ж підприємства є засновниками ТОВ "База відпочинку "Дніпровська хвиля", яке є засновником ТОВ "Спортивно-оздоровча база "Блакитна хвиля". За даними ЗМІ, В’ячеслав Супруненко особисто примушував працівників колишнього комунального підприємства "Київміськбуд" продати базу відпочинку на "Жуковому острові" - йдеться в повідомленні.

 

Теги: Київ