У Кличка хочуть дати землю дружині Кравця під офіс

Максим Опанасенко
7 жовтня 2014р. 13:19

У Кличка хочуть дати землю дружині Кравця під офіс

Серед проектів рішень Київради з'явився документ про передачу землі на Мечникова, 20 (літера А) ТОВ "Енерго сім". Це вже друга з листопада 2013-го спроба мерії віддати ділянку цій фірмі.

Раніше на Мечникова, 20 (літера А) - а це зовсім поруч зі станцією метро "Кловська" - знаходилося дочірнє підприємство "Київміськбуду" "Екос". Нині "Екос" в процесі ліквідації, а його майно "розходиться" між приватними компаніями.

Землю хочуть віддати в оренду - на 25 років - для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі.

Ось цієї:

Ось проект рішення, підписаний Кличком:

Ось аналогічний проект рішення, підписаний попереднім секретарем Київради Галиною Герегою минулого року. Тоді Київрада не встигла проголосувати це питання:

"Свідомо" кілька разів навідувалося в будинок на Мечникова, 20 (літера А). "Енерго сім" "обживає" його з 2013-го, тут розміщені офіси компанії, а також її юридична адреса. Ми не знаємо, на яких умовах нерухомість відійшла до "Енерго сім". Найвірогідніше, в процесі ліквідації "Екосу", будівля була продана.

"Енерго сім" належить Марині Пелих - дружині екс-очільника Державного управління справами президента Віктора Януковича Андрія Кравця. Вона в ній і засновник, і директор:

Фірма вже з’являлася в розслідуванні «Свідомо» про зведення торгового центру на Поштовій площі – в якості зв’язкової ланки в заплутаній схемі різноманітних ТОВ. 

Тодішнім місцем прописки «Енерго сім» були Бровари – Кірова, 90, офіс 16.


 

За нею, до речі, були зареєстровані ще дві цікаві компанії. ТОВ "СПС-Груп" та ТОВ "Дом Лесника". Обидві фірми займалися облаштуванням резиденції Януковича у Межигір'ї. "Дом Лесника" також опікувався мисливським угіддям Януковича у Сухолуччі.

Фірми Марини Пелих, зокрема ТОВ "Київ-Арт", за останні декілька років отримали декілька дуже "ласих" земельних ділянок в Києві, регулярно вигравали інвестиційні конкурси, а також "взяли участь" в скандалі із руйнуванням та забудовою Гостинного двору. Більше про все це можна прочитати тут - http://www.svidomo.org/defend_article/21648

Варто також зауважити, що Марина Пелих очолювала кінотеатр "Зоряний" на Печерську - постійне місце партійних з'їздів Партії регіонів. Після Революції Гідності і Пелих, і Кравець зникли з країни. Але влітку "завгосп Януковича" повернувся в Україну.