СБУ: По справі Курченка арештували 4 підозрюваних

Маша Землянська
8 жовтня 2014р. 14:01

Служба безпеки спільно з Генеральною прокуратурою в рамках кримінального провадженням від 11-го березня за ознаками злочинів, здійснюють розслідування та документування протиправної діяльності групи компаній, підконтрольних головному фінансисту "сім'ї" Віктора Януковича – Сергія Курченку.

«За матеріалами СБУ щодо протиправної діяльності Голови наглядової ради фінансово-промислової групи "СЄПЕК" Курченка С.В. Генпрокуратурою України розпочато та розслідується низка кримінальних проваджень. У ході досудового слідства встановлено, що Курченко створив та безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах на загальну суму близько 5 мільярдів гривень. Створена з числа співробітників СБУ та ГПУ оперативно-слідча група формує доказову базу щодо протиправного постачання афільованими з С.Курченком компаніями державним підприємствам НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Укртрансгаз", ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" обладнання за завищеною вартістю; протиправної реалізації скрапленого газу через підконтрольні Курченку С.В. комерційні структури; укладання фіктивних угод з ТОВ "Газ Україна 2020" на постачання нафтопродуктів; привласнення коштів рефінансування Національного банку України тощо», - розповідають у прес-службі СБУ.

Там наголошують: у рамках роботи за справою допитано близько 550 людей, проведено понад 100 обшуків, накладено арешт на особисті рахунки, рухоме та нерухоме майно на загальну суму понад 1,2 мільярди гривень, проведено арешти чотирьох підозрюваних у скоєнні злочинів. Крім того оголошено 11 підозр у вчинені злочинів та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту, у тому числі заступнику Голови НБУ Приходьку Б.В., колишньому заступнику Голови Харківської ОДА Дулубу В.Г. та колишньому заступнику Київської ОДА Максименку В.М. Основному фігуранту справи - С.Курченку оголошено підозру у вчиненні злочинів та обрано запобіжний захід тримання під вартою. Проте наразі Купченко – переховується. За наявними даними, в Росії, де в порушення українського законодавства набув громадянство.