СБУ: Чиновники Табачника привласнили 2,76 млн

Максим Опанасенко
8 жовтня 2014р. 14:05

Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України відкрила та розслідує низку кримінальних проваджень щодо колишніх високопосадовців. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Одна зі справ стосується екс-міністра освіти Дмитра Табачника та підконтрольних МОН структур. 

"За матеріалами економічної контррозвідки Головного управління СБУ  у м. Києві та Київській області 19.06.2014 відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України за фактом зловживань службовим становищем екс-міністром освіти та науки України Табачником Д.В., дії якого призвели до привласнення керівництвом Державної наукової установи "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" та Державного спеціалізованого видавництва "Освіта" бюджетних коштів у розмірі близько 2,76 млн. грн. у ході виготовлення підручників за державним замовленням. Матеріали передано до Генпрокуратури, досудове слідство триває" - йдеться в повідомленні.

"Свідомо" за останні чотири роки неодноразово повідомляло про схеми на друці шкільних підручників. За часів перебування Дмитра Табачника у кріслі міністра освіти і науки, ІІТЗО під керівництвом Олександра Удода регулярно робило дуже неоднозначні замовлення на друк книжок - підряди на десятки мільйонів гривень отримували одні й ті самі приватні видавництва, а два з них - ТОВ "Видавничий дім "Освіта" та "Генеза" - традиційно отримували найбільші замовлення на друк книжок. Перше довгий час очолювала Тамара Ткаченко - екс-працівниця орбіти Міносвіти. Друге раніше очолював сам Удод.

Згодом аудитори Рахункової палати встановили - більшість з тих видавництв, кому Міносвіти і ІІТЗО давали замовлення, не мають власних друкарень. Відтак, самі видавництва вже передавали друк книжок іншим підприємствам. Саме на цій схемі державний бюджет втрачав значну кількість коштів.

Більше того, батьки, школярі і освітні експерти регулярно скаржилися на велику кількість помилок у свіжонадрукованих книжках, а також на низьку якість продукту. Останній такий скандал був наприкінці 2013-го, коли батьки знайшли в одному з підручників "Видавничого дому "Освіта" близько 100 стилістичних і граматичних помилок.

Наприкінці вересня стало відомо, що Олександр Удод повернувся на посаду директора ІІТЗО після кількох місяців відсторонення та перебування на лікарняному. 

Більше про діяльність Дмитра Табачника на посаді міністра освіти і створені ним схеми читайте в розслідуванні "Свідомо" для "Української правди".