Аудит показав порушення в Центрі мікрохірургії ока

Маша Землянська
9 жовтня 2014р. 14:31

Попередній аудит Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» виявив неефективну господарську діяльність керівництва лікарні, низку порушень і проблемних питань, які створюють передумови для існування корупційних схем і зловживання службовим становищем посадовими особами закладу.

«Зокрема, одним із результатів діяльності нинішнього керівництва КМКОЛ «Центр мікрохірургії ока» у 2013-2014 роках, які виявив проведений аудит, стала монополізація страхової компанії «САТІС». Серед інших страхових компаній її частка в загальному обсязі страхових внесків становить 98%. За висновками членів комісії, причиною такої ситуації стало створення суб’єктивних умов для обов’язкового укладання хворими договорів із зазначеною страховою компанією внаслідок узгодженої поведінки окремих лікарів і керівництва лікарні.

У лікарні також відсутній чітко визначений порядок звернення хворого для отримання безкоштовного лікування за рахунок особисто придбаних витратних матеріалів. При цьому посадові особи на свій розсуд можуть визначати учасників таких розрахунків. Це, у свою чергу, позбавляє пацієнта вибору у використанні різних можливостей забезпечення лікування.

При здійсненні закупівель за рахунок спеціальних коштів керівництво лікарні не відпрацювало всі наявні можливі варіанти для визначення окремих частин процедури закупівлі та залучення одразу кількох постачальників. Члени Комісії впевнені, що дотримання такої процедури дозволило б ефективніше й раціональніше закуповувати необхідні матеріали.

Понад те, за результатами аудиту було виявлено, що при плануванні доходів спеціальних коштів керівництво «Центру мікрохірургії ока» не проводить обґрунтований розрахунок надходжень. Йдеться про врахування обсягів попереднього року, тоді як кількість хворих, яким необхідна операція, за рахунок використання витратних матеріалів не обраховується. Наслідками таких дій, а також монопольного становища СК «САТІС» стали:

- завищена більше ніж утричі вартість витратних матеріалів, які сплачують хворі у складі страхового платежу СК «САТІС»;

- втрата доходів спеціальних коштів КМКОЛ. Орієнтовно ця сума відповідно до результатів вибіркового аналізу могла б становити 2,7 мільйони гривень;

- навмисне викривлення статистичної звітності КМКОЛ щодо зменшення удвічі кількості прооперованих хворих за рахунок платних послуг, що надає неправдиву та упереджену інформацію про фінансове становище і результати діяльності медичної установи.

У зв’язку з цим Комісія з перевірки лікарні звернулася до прокуратури з метою перевірки всіх вищезазначених порушень, а також попередила керівництво про невиконання одразу кількох положень трудового контракту, що призведе до його розірвання.

 

Теги: Київ , гроші , КМДА