У "ударівця" відібрали 30 гектарів на Троєщині

Максим Опанасенко
10 жовтня 2014р. 11:52

Київський апеляційний господарський суд зобов'язав підприємство "Вертикаль" "Благодійного фонду "Дзвін надії" повернути Київській міській раді ділянку площею 30 гектарів, що розташована в селищі Троєщина, між Леніна та Толстого в Деснянському районі. Про це, з посиланням на постанову  апеляційного, повідомляють "Наші гроші".

"У 2002 році підприємство отримало в оренду ділянку площею 61,74 га для будівництва індивідуальних будинків котеджного типу в селищі Троєщина між вулицями Леніна та Толстого у Деснянському районі Києва. У квітні 2004 року Київрада прийняла рішення вилучити 30 га з виділеної підприємству ділянки і зарахувати їх до земель запасу житлової та громадської забудови. При цьому Головному управлінню земельних ресурсів КМДА було доручено подати на затвердження ці зміни, а підприємству "Вертикаль" – внести зміни до договору оренди в частині конфігурації ділянки. Однак у серпні того ж року Київрада і підприємство підписали угоду про зміни до договору оренди на всі 61,74 га. У 2008 році на підставі рішення суду Головне управління земельних ресурсів КМДА поновило строк оренди ділянки площею 61,74 га ще на 5 років" - йдеться в повідомленні.

У 2013-му Департамент земельних ресурсів зареєстрував заяву підприємства про чергове поновлення договору оренди, але ситуацією зацікавилася  прокуратура Деснянського району.

"Суди вказали, що Київрада у 2004 році фактично вилучила у підприємства "Вертикаль" ділянку площею 30 га. І в подальшому рішення про надання цієї землі в оренду не приймала, проект землеустрою щодо її відведення не розроблявся. Відповідно до Генплану Києва на період до 2020 року, частина ділянки площею 30 га передбачалася для створення паркової зони біля лікарні, території громадських будівель і споруд (опіковий центр)" - пише видання.

Засновником і директором Благодійного фонду "Дзвін надії", за даними "Наших грошей", є депутат Київради з фракції "УДАР-Солідарність". Анатолій Карпенко.

 Нині він йде як мажоритарник по округу №213 (Київ, Деснянський район) від "Блоку Петра Порошенка".