Будівництво в КМДА очолив екс-забудовник Тельбіна

Максим Опанасенко
13 жовтня 2014р. 17:26

Директором Департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації призначено Олександра Валерійовича Спасибка. Про це, з посиланням на розпорядження мера Києва Віталія Кличка, повідомляють "Наші гроші".

"Олександра Спасибка переведено з посади помічника відділу організаційно-документального забезпечення діяльності голови КМДА. У розпорядженні зазначається, що Спасибко успішно пройшов стажування на цій посаді і що його загальний стаж державної роботи становить 27 днів. Цим же розпорядженням Спасибку присвоєний 9-й ранг держслужбовця" - йдеться в повідомленні.

За даними видання Олександр Спасибко - багаторічний керівник будівельних фірм Леоніда Юрушева. Так, Спасибко очолював ТОВ "Ярославів Вал", відомий такими проектами як готелі "InterContinental" на Великій Житомирській, "Fairmont Grand Hotel Kyiv" на Подолі, "Рив'єра на Подолі", бізнес-центр "Леонардо" на Богдана Хмельницького.

"Також Спасибко донедавна очолював компанії Юрушева ТОВ "Бізнес Центр Студентський" і ТОВ "Аквапарк". Остання фірма, "Аквапарк", відома через скандал із забудовою поблизу озера Тельбін. У 2003 р. фірма отримала там ділянку в 5 га під будівництвожитлово-розважального комплексу зі спортивно-розважальним центром. Місцеві мешканці протестували проти забудови, перекривали дорогу й завалювали паркан будмайданчика, але наприкінці 2012-го на дiлянцi такипочалися роботи. За поданням прокуратури на початку січня 2013 року інспекція ДАБК столиці скасувала дозвіл на будівництво фірмі "Аквапарк", однак розірвати договір оренди на ділянку не вдалося. Прокуратура вимагала визнати його недійсним, оскільки ділянка займала ще й шматок парку, однак суд став на бік "Аквапарку" й угода лишилася чинною" - йдеться в повідомленні.