Рада проголосувала за антикорупційні закони

Максим Опанасенко
14 жовтня 2014р. 12:12

Верховна Рада проголосувала за ряд антикорупційних законів. Це, зокрема, закон щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів.

Закон повинен "показати" кінцевих власників українських компаній. Дуже часто компанії, які беруть участь у дерибані бюджетних грошей чи землі мають у засновниках фірми, зареєстровані в офшорах або ж людей, які значаться засновниками лише номінально. Ініціатором прийняття закону є Кабмін. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вже прокоментував прийняття документу, заявивши про те, що відтепер чиновники і посадовці не зможуть ховатися за підставними компаніями - інформація все одно має бути розкритою.

Більше того, в законі прописана теза про розкриття інформацію про нерухоме майно: "Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою та загальнодоступною". Це означає, що відтепер інформацію про нерухомість, зареєстровану в тому числі на чиновників і посадовців, мають оприлюднювати "через офіційний веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав".

Займатися розкриттям реєстрів має Мін'юст. Міністерство вже висловило свою готовність це зробити протягом місяця.

Також Верховна Рада проголосувала за створення Антикорупційного бюро. Воно, за законом, має займатися розслідуванням корупційних дій, вчинених виключно чиновниками.