Кличко хоче впорядкувати приміські маршрутки

Маша Землянська
16 жовтня 2014р. 14:22

Київський міський голова Віталій Кличко звернувся з листом до Київської облдержадміністрації з пропозицією провести конкурс на організацію перевезень приміськими маршрутами, термін дії яких закінчився. Крім того, йдеться про необхідність залучення представника КМДА до складу обласної конкурсної комісії з визначення перевізників. Це допоможе контролювати погодження маршрутів, які проходять автошляхами Києві.

Згідно з чинним законодавством, приміські перевізники мають обов’язково погоджувати рух транспорту столицею. Адже часто маршрутки обласного значення дублюють столичні маршрути. Це призводить до перенасичення київських автошляхів транспортом, виникнення заторів і ДТП. «Усі приміські/міжміські та міжобласні перевезення, які проходять на території Києва, не контролюються централізовано жодним органом влади. Саме тому дуже складно отримати об’єктивну інформацію про перевізників, які заїжджають на територію міста», – повідомив начальник Комунальної служби перевезень Сергій Савтир.

Він наголосив, що столична влада звернулася із запитом до облдержадміністрації щодо інформації про перевізників, які дублюють столичні маршрути. За результатами отриманої інформації буде розроблено план заходів для впорядкування перевезень приміських та міжміських автобусних маршрутів на території Києва.