Кличко хоче для Замку Борона статус пам'ятки

Маша Землянська
18 жовтня 2014р. 11:24

Київський міський голова Віталій Кличко обурений рішенням Вищого господарського суду України, який позбавив будинок за адресою вуиця Ярославів Вал, 1 – так званий «Замок барона», побудований наприкінці 19 століття, - статусу пам’ятки архітектури місцевого значення.

«За рішенням суду одна з найбільш улюблених історичних пам’яток Києва, «Замок барона» на вул. Ярославів Вал, 1, залишилася без статусу пам’ятки архітектури. Подібне рішення є неприпустимим та вкотре викликає питання щодо прозорості прийняття рішень в українських судах, оскільки аргументом стало те, що свого часу цей об’єкт не був перенесений із радянського реєстру пам’яток архітектури до реєстру незалежної України», - наголосив Кличко. Міський голова доручив керівникам профільних підрозділів КМДА у стислі терміни вжити заходів щодо повернення статусу пам'ятки «Замку барона». Крім того Віталій Кличко закликав Міністерство культури долучитися до боротьби за історичну будівлю та не допустити приватизації «Замку барона».

Будівля на Ярвалу, зовсім поруч з Золотими Воротами, відома як "Замок Барона", зведений наприкінці 19 століття. Приміщення будинку протягом 1998-2006 були викуплені колишнім депутатом Київради Олександром Лойфенфельдом, а з 2009-го замок виставлений на продаж.

 

Теги: Київ , гроші