В "Софії Київський" обвалилась частина огорожі

Маша Землянська
18 жовтня 2014р. 20:03

Близько 10:50 на території Національного заповідника "Софія Київська" на вулиці Володимирській, 24 стався обвал частини господарської цегляної огорожі ХХ століття на ділянці між Митрополичим садом і прибудинковою територією на вулиці Стрілецькій, 7/6. Огорожа впала на ділянку газону в бік території заповідника, постраждалих немає, пошкоджень пам'яток Національного заповідника "Софія Київська" немає. 

У заповідники повідомляють: зазначена ділянка огорожі була змурована в середині ХХ століття (1960-ті роки) з різносортної, в т.ч. пустотілої цегли без перев'язки між окремими її частинами з застосуванням слабкого мурувального розчину. Впритул до цієї ділянки огорожі розміщувались господарські споруди заповідника (теплиці), на які вона спиралась. Ці господарські споруди були незаконно знесені у 2010 році. Під час робіт по реставрації Брами Заборовського і благоустрою Митрополичого саду впродовж 2007-2011 років заходів щодо укріплення зазначеної огорожі не проводилось. Проектна документація на ремонтно-реставраційні роботи мурів і огорожі адміністрацією Національного заповідника "Софія Київська" на той час не замовлялась.

В 2014 році на замовлення заповідника розроблена проектна документація на ремонтно-реставраційні роботи на мурах і огорожі території по вул. Володимирській, 24, яка в теперішній час передана на державну експертизу. Проектом передбачені заходи щодо укріплення конструкцій огорожі. Адміністрацією Національного заповідника "Софія Київська" вжито заходів щодо огородження місця обвалу, виставлено цілодобовий пост охорони. Застосовано оперативне укріплення огорожі в місці аварії металевою сіткою. Про ситуацію, що склалася, повідомлено управління з питань надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації і буде скликано відповідну комісію.

Теги: Київ