МОЗ боїться віддавати держзакупівлі іншим

Маша Землянська
20 жовтня 2014р. 12:14

У Міністерстві охорони здоров’я заявляють: незважаючи на суттєві зрушення в проведенні процесу державних закупівель, окремі експерти та громадські організації наполягають на підключенні до централізованих державних закупівель лікарських засобів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Однак, слід констатувати, що на сьогодні переведення бюджетного фінансування МОЗ України на ДСНС є неможливим та недоцільним.

У МОЗі пояснюють причини, чому вважають це недоцільним:

«По перше. Бюджетні перепрофілювання розпорядників коштів потребують змін до законодавства України та нормативних актів.

Законодавчі ініціативи щодо змін про перерозподіл коштів Міністерство фінансів України повинно надати до Кабінету Міністрів України, відповідно таке подання повинно бути узгоджено з головним розпорядником коштів, тобто МОЗ України. Проте, на сьогодні таких заходів ще не здійснювалось.

В подальшому, такі зміни повинні узгоджуватись з профільними комітетами Верховної Ради України. За умов погодження такий законопроект подається на розгляд та приймається Верховної Радою України.

Згідно розкладу пленарних засідань ВРУ, найближче планується на 20 жовтня 2014 року, на яке не заплановано розгляд змін до ЗУ «Про державний бюджет Україні на 2014 рік», оскільки вони не подавались.

В той же час, 26 жовтня відбудуться позачергові вибори народних депутатів України, а наступне пленарне засідання очікуємо не раніше місяця.

Таким чином, бюджетні зміни можливі не раніше другої половини листопада.

Слід врахувати, що новий розпорядник коштів ДСНС зобов’язаний буде затвердити постановою КМУ порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я.

Як результат таких законодавчих ініціатив, організувати закупівлі стане можливим лише наприкінці 2014 року, тобто на завершенні бюджетного року, коли поставка товару та оплата повинні бути здійснені.

По друге. Закупівля за процедурою у одного учасника, за якою передбачаються закупівлі ДСНС будуть проходити в умовах обмеженої конкуренції, на неконкурентній і дискримінаційній основі, що призведе до потенційної закупівлі неякісних, здебільшого генеричних препаратів за завищеними цінами.

По третє. У Державної служби відсутня необхідна матеріально-технічна база для належної системі логістики, яка включає поставку, приймання, моніторинг контролю якості ліків, дотримання умов температурного режиму «холодового ланцюга» на всіх етапах забезпечення», - йдеться в заяві МОЗ.

У відомстві додають: практично 64% закупівель (1,4 млрд грн.) від річного плану фінансування добігають завершення процесу.

 

 

Теги: Київ , МОЗ , ліки , гроші