У КМДА хочуть дати землю орбіті Піскуна і Баленка

Максим Опанасенко
20 жовтня 2014р. 13:16

У КМДА хочуть дати землю орбіті Піскуна і Баленка

У середу, 22 жовтня, в Києві пройдуть перші за довгий час земельні торги. Продаж ділянок з молотка - одна з вимог цілого ряду громадських активістів, які роками намагаються протистояти неконтрольованій роздачі землі - через рішення депутатів Київради чи напівпрозорі інвестиційні конкурси, на яких киянам показують лише переможця, ховаючи решту учасників.

Попри позитив майбутніх торгів, до них є одна, але велика претензія - мерія вирішила виставити на продаж...шість лотів. Тобто - шість земельних ділянок. Це в рази менше, ніж депутати Київради зазвичай роздають тільки на одному своєму засіданні.

І в десятки разів менше, ніж у мерії тільки планують роздати.

В чому проблема

Один з об'єктів, який за рішенням Київради вже скоро можуть забудувати, знаходиться на Багговутівській, 17-21. Інформацію про наміри віддати його в оренду двом фірмам - ТОВ "Корса" і ТОВ "Капрі" - ми знайшли серед проектів нормативно-правових актів мерії.


 

Мова йде про 0,92 гектари зовсім поруч з торгівельним центром "Променада". "Корса" і "Капрі" мають намір звести тут житлові будинки, готельно-офісний комплекс та торгівельний центр з підземним паркінгом і гостьовими автостоянками.

Така адреса - Багговутівська, 17-21 - вже присвоєна цій будівлі:

І цій:

Також Багговутівська, 17-21 - адреса самої "Променади".

Насправді ж, ділянка, яку планують віддати двом компаніям, знаходиться трохи далі. Якщо вірити даним кадастрової карти, вона розташована тут:

Зараз на цьому місці - пустир з кількома напізруйнованими будівлями і церквою.

Що це за фірми

ТОВ "Корса" та ТОВ "Капрі", як виявилося, вже володіють землею поруч - під "Променадою". 3,62 гектари було передано в орендуна 10 років ще в грудні 2004-го - "для реконструкції, експлуатації та обслуговування торговельно-розважального центру":

Відтак, "володіння" компаній завдяки новому проекту рішення можуть розширитися.

Нині засновником ТОВ "Корса", за даними "Інформаційно-ресурсного центру" значиться цілий ряд фірм, а також фізична особа - Світлана Піскун - дружина екс-генпрокурора і кандидата в нардепи від "Сильної України" Сергія Тігіпка Святослава Піскуна:

Якраз Світлані Піскун Київрада в розпал правління екс-президента Віктора Януковича виділила землю на Оболонській набережній, 29-а - під будівництво житлового будинку, поруч з маєтком старшого сина самого Януковича Олександра:

Раніше серед співзасновників "Корси" був також Ігор Баленко - депутат Київради від УДАРу і голова наглядової ради ПАТ "Фуршет" - власника мережі одноіменних продуктових супермаркетів.

Більше того, за інформацією з того ж таки "Інформаційно-ресурсного центру", колишній депутат Київради від "Громадського актива Києва", а нині - "ударівець" Ігор Баленко не просто приєднався до партії Віталія Кличка, ставши депутатом, але й є її співзасновником: 

"Свідомо" слідкуватиме - чи буде винесений проект рішення про виділення цієї землі на голосування Київради і як саме голосуватимуть за нього київські депутати. Про це ми, звісно, дамо знати окремо.