СБУ викрила групу, яка планувала теракти в Києві

Максим Опанасенко
20 жовтня 2014р. 16:35

Контррозвідка Служби безпеки України викрила групу російських диверсантів, які планували терористичні акти в Києві. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Група працювала під прикриттям об'єднання "Громадська ініціатива". За даними СБУ, саме під його крилом було створено підпільну диверсійно-терористичну групу.

"Встановлено, що керував цією підпільною диверсійно-терористичною групою завербований російськими спецслужбами громадянин Російської Федерації Сергій Растрігін (1992 р.н., уродженець м. Харків, прізвиська "Віктор", "Студент", "Архітектор") Також до керівництва причетний громадянин України, засновник організації "Кияни за чисте місто", комендант "Антимайдану", завербований ФСБ РФ, Олександр Зінченко. С. Растрігін затриманий контррозвідкою, Зінченко переховується в Москві. Злочинний задум групи полягав у захопленні адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, проведенні диверсій та терактів на підприємствах зв'язку, транспорту та комунального господарства столиці" - йдеться в повідомленні.


СБУшники знайшли в Києві схованку зі зброєю - ПЗРК, протитанкові гранатомети, реактивні вогнемети і гранати.

Більше того, тут заявляють про причетність групи до ряду останніх акцій протесту в Києві, зокрема - до бійки під Верховною Радою 14 жовтня: "Так, контррозвідка СБУ встановила чоловіка, який разом з групою молодиків у балаклавах вчиняв бійки та зафіксований журналістами на відео. Ним виявився громадянин України "О", 1962 р.н., уродженець Російської Федерації, зареєстрований у м. Луганськ, який має посвідчення генерала донського козачого війська".

 

Теги: Київ