Регіонал хоче будівлю навпроти Кабміну "дешевше"

Максим Опанасенко
21 жовтня 2014р. 15:52

ТОВ "Маріїнський двір" через суд хоче майже удвічі зменшити вартість викупу приміщення на Грушевського, 3-Ф у Києві. Про це, з посиланням на постанову Вищого господарського суду, повідомляють "Наші гроші".

"У липні 2010 року Центральнийпарк культури і відпочинку передав фірмі в оренду нежиле приміщення загальною площею 239,7 кв м за вказаною адресою для розміщення кафе з реалізацією горілчаних виробів. 1 грудня 2011 року Київрада прийняла рішення про приватизацію орендованого майна шляхом викупу фірмою. І у липні 2012 року Головне управління комунальної власності Києва і фірма "Маріїнський двір" уклали договір купівлі-продажу. Головуправління комунальної власності столиці затвердило вартість приміщення на підставі висновку суб’єкта оціночної діяльності – ТОВ "Консалтингове підприємство "Оріяна" – у розмірі 4,72 млн грн. У подальшому фірма відмовилася платити вказану суму. Вона вважає її неправомірною, оскільки не було враховано здійснені нею невід’ємні поліпшення орендованого об’єкту, вартість яких відповідно до висновку судової експертизи становить 2,09 млн грн" - йдеться в повідомленні.

Суд першої інстанції не задовольнив позов Київради про розірвання договору купівлі-продажу приміщення і стягнення з фірми 944 тисяч гривень неустойки за невиконання договору. В той же момент суд задовольнив зустрічний позов фірми і визнав ціну продажу приміщення завищеною на 2,09 мільйонів гривень. "У свою чергу суд апеляційної інстанції скасував рішення місцевого суду, задовольнивши вимоги Київради. Він розірвав договір про продаж об’єкту і стягнув з фірми неустойку. Апеляційний суд виходив з того, що при укладанні договору ТОВ "Маріїнський двір" погодилося з визначеною вартістю приміщення" - пише видання.

Вищий господарський суд, в свою чергу, скасував рішення судів перших двох інстанцій.

За даними "Наших грошей" ТОВ "Маріїнський двір" у червні 2010 року заснував голова Ради старійшин Азербайджана в Україні Фіруддін Мамедов. "Наприкінці того ж року до складу засновників також увійшов Нахман Стейнберг з Єрусалиму, а навесні 2012 року до них приєднався депутат Харківської міськради від Партії регіонів Олександр Грінько" - йдеться в повідомленні.

 

Теги: Київ