Як пройшов перший земельний аукціон у Києві

Маша Землянська
22 жовтня 2014р. 14:20

Як пройшов перший земельний аукціон у Києві

У тісній та задушливій залі кілька десятків людей. Але… тих, хто поклав око на київську землю лишень троє. Саме стільки людей виявили бажання «позмагатися» за ділянки, а точніше за ділянку. З шести запропонованих, тільки один лот привернув увагу покупців. Найменший і найдешевший.

Мова йде про лот №3 – 0,0788 гектара на вулиці Кільцева дорога, 17 для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури

«Люди не вірять, що землю можна купити відкрито і прозоро», - одразу береться пояснювати міський голова Віталій Кличко. На аукціон він прийшов особисто: для Києва це перші за більш як шість років земельні торги.


 

Удар молотка відкриває торги. Правда, з трьох учасників – викласти навіть стартову ціну погодились уже двоє. І менш як чверть години один з них – «здається», а вартість з 1 143 073 гривень за 788 квадратних метрів у Святошинському районі зростає до 2 000 377,75.


 

Мер особисто тисне руку переможцю, виказуючи сподівання, що наступного разу таких буде більше

Хто переміг?

«Свідомо» вдалося побачити договір, підписаних усіма сторонами.

Документи підписала жінка – Оксана Боднар. Натомість привітання приймає та роздає коментарі зовсім інша людина.

Його звати Олександр. Чоловік охоче ділиться, що не представляє ніяких кампаній, тому що сам підприємець – має станції технічного обслуговування. Про підпис іншої людини пояснює: Оксана - його представниця.

Олександр говорить, що вперше купує землю таким чином: «Це швидко. Раніше мені для цього потрібно було два-три роки». Задоволений і ціною.

«Будемо будувати те, що написано в документах», - тримаючи в руках, договір з Київрадою, говорить новий власник землі.