Активіст зняв як забудовують Десятинку (відео)

Маша Землянська
23 жовтня 2014р. 10:31

Депутат Київради і громадський активіст Ігор Луценко зняв з висоти пташиного польоту будівництво на Десятинному провулку, з яким кілька років поспіль боролись захисники Києва.

«Ще одна відеоілюстрація, як гарно живеться людям Януковича в центрі революційної столиці. На екрані – спорудження «господарської будівлі» біля руїн Десятинної церкви, по Десятинному провулку в Києві.. З регіоналом Зубиком активісти борються вже третій рік. Будівництво його незаконне, будує він у буферній зоні пам’ятки всесвітнього значення собору Софії Київської – саме тої, коло якої нещодавно впала стіна. Зубик – один з причетних до оборудок з нафтопродуктами (знаменита свого часу «Лівела», про що писала УП). Будівництво розпочали якраз перед Майданом, а зараз активно продовжують.», - пише на своїй сторінці у Facebook Луценко.

Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11-го червня 2013-го року. Досі Київський патріархат, котрий і веде будівництво, програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйновано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого.

 

 

Теги: Київ , десятинний провулок