ІМІ назвав основних замовників джинси

Маша Землянська
23 жовтня 2014р. 14:29

Інститут масової інформації досліджував передвиборчі кампанії партій. Там підсумували: основною відмінністю парламентської передвиборчої кампанії 2014 року у медіа-сфері стало суттєве зменшення адміністративного ресурсу, який раніше використовувався владою для розміщення прихованої агітації в ЗМІ. Однак, у той же час, в інформаційній сфері так і не відбулося змагання програм партій та змістів — на перше місце вийшли гроші та інтереси власників.

Основними замовниками прихованої політичної реклами в загальноукраїнських друкованих ЗМІ стали Сильна Україна (27% від всіх замовних матеріалів), Опозиційний блок (20%), та партія Батьківщина (16%), Свобода (9%), Народний фронт (8%). В онлайн-виданнях найбільше приховано піарились Батьківщина (23% від загальної кількості прихованої політичної агітації), Опозиційний блок (21%), партія Заступ (14%), КПУ (11%), та Радикальна Партія (10%).

В регіональних друкованих та інтернет –виданнях найбільше матеріалів з ознаками замовлення було розміщено на користь партій Сильна Україна та Опозиційний блок по 22%, другу сходинку розділили Блок Петра Порошенка та Радикальна партія по 8% від загальної кількості замовних матеріалів. Найбільш рівномірно на території України піарився Блок Петра Порошенка, який практично однаково розміщував приховану агітацію у всіх регіонах. Сильна Україна спрямувала 91% прихованої агітації та Схід та Південь, Опозиційний блок — 82% на Схід та Південь, Радикальна Партія — 77% всієї агітації партії було спрямовано на західні nрегіони.

Дізнатися про деталі аналізу ІМІ можна тут.

Теги: Київ , вибори