Під Києвом затримали росіянина, який вивозив трупи

Максим Опанасенко
24 жовтня 2014р. 13:53

Служба безпеки України під Києвом затримала громадянина Російської Федерації Миколу Васильовича Гречишкіна, який був завербований ФСБ РФ. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Мешканець Москви виявився кадровим російським офіцером, який прибув в Україну під прикриттям - він використовував посаду редактора інтернет-видання "Российские новости".

"У ході обшуку у Гречишкіна вилучено РПГ-26 “Аглень” (виробництва РФ), гранату та набої до стрілецької зброю та паспорт громадянина РФ, кілька документів на різні прізвища, посвідчення помічника депутата Державної думи РФ редакційне посвідчення заступника головного редактора "Российских новостей". Вилучено візитк російських високопосадовців з МО РФ, Федеральної міграційної служби РФ" - йдеться в повідомленні.

У СБУ кажуть - з січня Гречишкін перебував в Україні - в порушення Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

"З початку АТО виконував завдання ФСБ РФ із координації діяльності лідерів незаконних збройних формувань та диверсійно-підривних груп так званих ЛНР і ДНР з іноземною спецслужбою, їх організаційного та ресурсного забезпечення. Встановив, організував, координував та підтримував сталі конспіративні контакти з ватажками терористичних організацій ЛНР та ДНР. Іноземець безпосередньо організовував через кураторів у Москві постачання на контрольовану бойовиками територію України військової техніки (броньовані автомобілі "Тигр"), найманців (в т.ч. 130 танкістів з м.Свердловск, добровольців з числа радикальних козацьких формувань РФ тощо) для участі у бойових діях проти сил АТО" - йдеться в повідомленні.

Також Гречишкін організовував та забезпечував вивезення до Росії загиблих на території України російських військовослужбовців. "Цим самим він не лише сприяв скоєнню міжнародного злочину, а й перешкоджав ідентифікації тіл, віднайденню загиблих російських громадян, чиї матері та дружини щодня телефонують на "гарячу лінію" СБУ у пошуках синів та чоловіків" - кажуть в СБУ.