Суд повернув 16 га біля Пирогово місту

Максим Опанасенко
24 жовтня 2014р. 15:40

Вищий господарський суд визнав відсутнім у житлового кооперативу "Освітянин", ТОВ "Будівельне товариство» і ТОВ "Пейзажне" права власності на 16,03 гектари землі на Академіка Заболотного. Про це, з посиланням на постанову суду, повідомляють "Наші гроші".

"Освітянин" у 2007-му безоплатно отримав від Київради 108 гектарів землі на Академіка Заболотного - для житлової забудови. У 2008-му кооператив отримав держакт на право власності на частину виділеної землі, а саме - на 16 гектарів. Тоді ж "Освітянин" вніс землю до статутного фонду ТОВ "Будівельне товариство", а воно у липні 2010-го передало цю ділянку до статутного фонду ТОВ "Пейзажне".

"Суди усіх трьох інстанцій, розглядаючи позов заступника прокурора Києва, вказали на порушення законодавства при виділенні землі кооперативу "Освітянин". Відповідно до українського законодавства, юрособа може безоплатно отримати у власність землю для житлового будівництва, якщо вона створена як житлово-будівельний кооператив. У статуті кооперативу "Освітянин" записано, що він є житлово-будівельним кооперативом. Однак, його членами є всього 4 осіб, тоді як число громадян ЖБК не може бути менше 5 осіб. Крім того, засновники кооперативу "Освітянин" не перебували на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов" - йдеться в повідомленні. 

Відтак, рішення Київради про передачу землі під будівництво визнане судом недійсним. Так само недійсним тепер є держакти на 16 гектарів землі.

Засновниками Обслуговуючого кооперативу житловий кооператив "Освітянин" є Олена Коляда, Валентина Лопух, Костянтин Панченко і Тамара Приходько.

Валентина Лопух і Костянтин Панченко "засвітилися" в засновниках цілого ряду кооперативів. В день виділення Київрадою землі для "Освітянина", десятки гектарів київських ділянок дісталися в тому числі і цим кооперативам. Більше того, вони є співзасновниками кооперативу "Котміст", якому також було виділено землю. Якраз на частині відданих "Котмісту" земель зводять палац одіозному політику Юрію Іванющенку, який отримав назву "Межигір’я-2". Більше про це тут.

Теги: Київ