Суд врятував 109га Біличанського лісу від забудови

Маша Землянська
28 жовтня 2014р. 15:47

Вищий госпсуд скасував рішення сесії Коцюбинської селищної ради 2010 року про надання житлово-будівельному кооперативу «Біличанка» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 109 гектарів для будівництва. Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на постанову ВГСУ від 15-го жовтня.

«Суди перших двох інстанцій не врахували те, що у минулому році суди визнали недійсною державну реєстрацію ЖБК «Біличанка» через допущені порушення. Йдеться про те, що засновниками кооперативу є троє киян, які ні у столиці, ні в Коцюбинському на квартирному обліку не перебували. Враховуючи те, що членами кооперативу є всього троє осіб, ЖБК «Біличанка» збирався будувати багатоповерхівки, а це суперечить меті створення житлово-будівельних кооперативів, які повинні забезпечувати житлом членів кооперативу на членів їхніх сімей. Коцюбинська селищна рада своїм рішення надала кооперативу дозвіл на відведення у власність ділянки, місце розташування якої обмежено: з півдня – бульваром Садовського, з півночі – смугою існуючої автодороги, із заходу – вулицею Петропавлівською, зі сходу – кільцевою дорогою. Прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати це рішення селищної ради у лютому 2013 року. Однак суди перших двох інстанцій у вересні минулого року і в січні цього року відмовилися задовольнити позов прокуратури. Вони виходили з того, що рішення селищною радою прийнято у межах повноважень та законів України. Постанова ВГСУ може бути переглянута Верховним Судом України», - пишуть «Наші гроші».

За їхніми даними, ЖБК «Біличанка» на початку жовтня 2010 року заснували Андрій Бабенко, Олександр Євстєфєєв і Микола Чабаненко. Олександр Євстєфєєв є братом депутата Коцюбинської селищної ради Владислава Євстєфєєва, який очолює профільну комісію, що виділяє земельні ділянки.

 

 

Теги: Київ , земля , гроші