Мінфін погодив ліквідацію підручникового Інституту

Максим Опанасенко
29 жовтня 2014р. 10:23

Міністерство фінансів погодило проект постанови Уряду про створення Інституту модернізації змісту освіти та Інституту освітньої аналітики на базі існуючого при Міносвіти Інституту інноваційних технологій та змісту освіти. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

"За жоден документ я так активно і виснажливо не воювала:) допоки міністр фінансів не сказав: "Інна, Ви кого хочете вмовите"... Таки вмовила! p.s. це на базі Інституту інноваційних технологій, якщо що:)" - пише Совсун.

Про ліквідацію Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, який традиційно займається підручниками для шкіл, міністр освіти Сергій Квіт розповів в інтерв'ю "Свідомо" ще тиждень тому. Таким чином МОН зможе звільнити директора цього Інституту Олександра Удода, який за часів Дмитра Табачника погоджував державні замовлення на друк підручників у наближених до міністра видавництв. Протягом цього року його відсторонювали від виконання обов'язків, але, попри, відкриті СБУ і Генпрокуратурою справи щодо корупції при друці підручників в попередні роки, формальних причин для звільнення у Міносвіти не було.

Також, разом з ліквідацією ІІТЗО, Міносвіти сподівається ліквідувати і корупційну складову з видруком посібників. Якщо раніше Інститут на конкурсі рукописів обирав один, нібито найкращий варіант книги і її автор підписував угоду з єдиним видавництвом, то тепер МОН обіцяє видавати кілька різних варіантів підручників і видавати їх для апробації вчителям.

Чим конкретно буде займатися кожен з новостворених Інститутів - поки невідомо.

Теги: Київ