Висотки на Гончара не буде - фінальне рішення суду

Маша Землянська
29 жовтня 2014р. 11:17

Вищий Адміністративний суд відмовив у касаційній скарзі ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", тим самим підтвердивши рішення попередніх судів про повернення киянам землі на Гончара 17-26. А так як це остання інстанція, висотці під стінами історичної Софії Київської - не бути. Про це повідомляють юристи

Сьогодні я зрозуміла, що щастя - це коли судді приймають законне та єдине правильне рішення. Приймають, незважаючи на шалений тиск з боку впливових забудовників та їх лобістів. А що такий тиск мав місце, гадаю, ніхто не сумнівається. Друзі, вітаю нас усіх з перемогою! Вищий Адміністративний Суд України відмовив у касаційній скарзі ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" - скандально відомому забудовнику з вул. О.Гончара, 17-23 - та залишив в силі попередні рішення судів. Це означає, що Київрада нарешті зупинить ганебну практику "папєредників" та не буде роздавати землі в буферній зоні Софії Київської під варварську забудову. Дякуємо усім за підтримку, в тому числі Міністерству культури, Головному управлінню охорони культурної спадщини та Київраді за те, що підтримали наші вимоги. Особлива подяка ГО "Громадянська позиція" за ініціювання цього судового позову ще у 2010 році. Ну а наші Марина Соловйова та Ирина Невмержицкая як завжди, найкращі!!!", - повідомляє Ірина Нікіфорова. Одна з тих, хто боровся проти незаконної забудови.

Землю на гончара надали ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» для будівництва стометрового елітного будинку. У травні 2011-го року Комісія мерії з перевірки законності зведення скандальних будівель у центрі Києва вирішила: необхідно терміново зупинити будівництво стометрового елітного будинку під Софією. Проте 18 лютого 2012-го будівництво відновили не дивлячись на заборони. В квітні 2012-го зупинити скандальну забудову обіцяв Олександр Попов. Втім, особливих дій з його боку захисники землі біля Софії не помітили.


Теги: Київ , гроші , земля , забудова