Суд залишив 6 гектарів орбіти Іванющенка Києву

Максим Опанасенко
3 листопада 2014р. 11:04

Київський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції щодо незаконності передачі під житлове будівництво 6 гектарів землі у Голосіївському районі. Про це повідомляє прес-служба київської прокуратури.

"У 2007 році на підставі рішення Київради земельна ділянка вартістю 14 млн гривень на вул. Академіка Заболотного була передана в оренду столичному кооперативу для житлової забудови. Прокурорською перевіркою встановлено, що рішення міськради не відповідає вимогам земельного законодавства, оскільки кооператив не мав на меті будівництво та експлуатацію житла для членів свого кооперативу, як було передбачено їхнім статутом" - йдеться в повідомленні.

Мова йде про "Обслуговуючий кооператив житловий кооператив "Текстильник". 1 жовтня 2007 року Київрада передала 98 гектарів цьому кооперативу під житлову забудову. Ділянка була розбита на декілька частин, відтак, 6 повернених місту гектарів - лише невелика частинка переданої землі. 

Кооператив заснований чотирма особами - Андрієм Дмитрюком, Дмитром Стеценком, Сергієм Дібровою та Володимиром Чернухою.

Останній свого часу співзаснував цілий ряд приватних компаній, зокрема - ТОВ "Смарагдова затока".

 За інформацією з Єдиного реєстру судових рішень, у 2010-му ТОВ "Будівельне об'єднання" внесло статутного фонду "Смарагдової затоки" майно у вигляді 72,3 гектарів землі на вулиці Бродівській в Києві. В свою чергу, ТОВ "Будівельне об'єднання" було створене рішення двох кооперативів - "Механізатор" та "Житлосервіс". Останньому Київрада в жовтні 2007-го також виділила землю - якраз на Бродівській.

"Житлосервіс" засновано Валентиною Лопух, Костянтином Панченком і Тимофієм Новіковим. Перші двоє осіб є засновниками цілого ряду житлових кооперативів, яким Київрада в той же день - 1 жовтня 2007 року - виділила сотні гектарів землі під забудову по всьому Києву. Один з цих кооперативів - "Котміст". На частині відданих "Котмісту" земель (а це заповідна зона "Жукового острова") нині зводять палац одіозному політику Юрію Іванющенку, який отримав назву "Межигір’я-2". Більше про це тут.

 

Теги: Київ