Активісти збирають гроші на збереження Гостинного

Маша Землянська
5 листопада 2014р. 10:44

Для того, щоб вберегти від зруйнування Гостинний двір потрібно 300 тисяч гривень. Про це написав на своїй сторінці у Facebook громадський активіст і депутат Київради Ігор Луценко.

"Невеликий апдейт по Гостиному Двору. Зараз розроблено План консервації будівлі. Спасибі Вікторії Кустовій, депутату від УДАРу. Консервація потребує 300 000 грн. Це небагато, але нам треба десь їх взяти. Бюджет Києва тріщить. Виталий Кличко пожертвував зі своїх коштів 10 тис.грн. Таку саму суму пожертвував його однопартієць Ігор Кононенко. Зусиллями депутатів та активістів (зокрема, моїми) зібрано ще 20 тисяч. Залишилося не так багато. Таким чином, ми дамо можливість будівлі нормально перезимувати. Сподіваюся, Кабмін нам нарешті передасть Гостиний у власність,і ми матимемо юридичне право його порятувати. Реквізити для матдопомоги: Громадська організація "АНДРІЇВСЬКО-ПЕЙЗАЖНА ІНІЦІАТИВА", п/р 26005088586000 в ПАТ КБ "Надра" м. Київ, ЦЕНТР, МФО 380764, Код 38404873, Призначення платежу: Благодійний внесок", - пише Луценко.

У червні Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про передачу Гостиного двору під реконструкцію компанії "Укрреставрація". До цього, навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот. У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищали це місце від забудови, вдавалося якийсь час відстоювати захоплення. Принаймні до рішення суду тут продовжувалися будівельні роботи, від історичної пам'ятки частково лишився тільки фасад.


Теги: Київ , гроші