Виставка «Zincir. Ланки пам'яті»

Центр Української Культури
6 листопада 2014р. 17:24

 «Zincir. Ланки пам'яті»

12 – 29 листопада 2014 року

Відкриття виставки – 12 листопада о 18:00

 

Організатори виставки:  Центр Української Культури та Мистецтва; Центр культури та  ремесел «Тамга»; Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ця виставка – продовження проекту кримськотатарської культури «Zincir» «Зінджир», в рамках якого в Києві проходять мистецькі виставки. «Zincir. Ланки пам'яті» вперше об’єднає декоративно-прикладне мистецтво і сучасну фотографію.

На виставці будуть представлені роботи кримськотатарських майстрів, що знаходяться в приватних колекціях Києва, а також фотографії кримськотатарського фотохудожника, який виступає під псевдонімом BAYKUŞ.

На виставці декоративно-прикладного мистецтва можна буде побачити елементи народних ремесел, які згадувались в епосі та легендах Криму. У експозиції – близько ста витворів кримськотатарського  декоративно-прикладного мистецтва: керамічні панно й настінні тарілки, килими, батик-панно, гончарний посуд, розпис по склі, різьба по дереву, кавові столики, ювелірні вироби, срібна філігрань, вишивка шовком, золоте шиття, пластика малих форм, фігурки людей в народних костюмах та традиційні іграшки.

Любов до своєї землі чітко відстежується в роботах кримськотатарських майстрів. Предмети мистецтва просякнуті художньою гармонією та естетикою, унікальним поєднанням майстерності, делікатності та елегантності. Вони вже не одне століття викликають захват у естетів всього світу. Витвори корінних промислів Криму стали об’єктом захвату багатьох колекціонерів та прикрасили світові колекції.

«Зінджир» – це маніфестація глибокої любові до своєї землі, це відгомін болю дивовижного народу, який зберігає відданість корінній культурі. «Zincir» у Києві – це визнання вірності тій дружбі – старій, як світ, дружбі, яка склалась між кримськотатарським та українським народом.

Автори робіт – учасники творчого об’єднання «Чатир-Даг» проекту «Кримський стиль», керівником якого є кримськотатарський художник-мистецтвознавець Мамут Чурлу. Серед них: Айдер Асанов, Мамут Чурлу, Ельміра Сеіт-Аметова, Рустем Скибін, Ельдар Гусейнов, Ельміра Асанова, Руслан Деніслямов, Марина Курукчі, Зера Аблязісова, Юлія Тулупова, Гульнара Негляденко, Сабріє Еюпова, Абдюль Сеіт-Аметов, Хатідже Юнусова, Ірина Ушакова, Ельвіра Османова. Також представлена графіка відомого кримського художника Амета Сеіт-Аметова.

«Пам’ять предків – це найцінніше, що має народ. Поки жива культура – живий і народ», це говорить один із авторів, кримськотатарський дизайнер і кераміст Рустем Скибін. У зв’язку з нинішньою ситуацією в Криму існує загроза розриву того ланцюга, яка може спричинити втрату найціннішого, що має народ, адже, коли одна ланка випадає, то ланцюг не може більше називатися ланцюгом».

Другою частиною виставки стане фотоекспозиція кримського фотохудожника, який виступає під псевдонімом BAYKUŞ. Унікальність даної експозиції полягає в тому, що глядачам вперше в історії будуть представлені фотографії, зроблені під час перших масових акцій протесту в Москві у 1987 році.

Саме тоді сотні кримських татар із різних регіонів СРСР з’їхались до Москви, аби заявити про своє право і вимагати повернення всього народу на історичну Батьківщину. Автор фотографій, один із учасників мітингів у Москві, є найближчим родичем BAYKUŞ, що й дозволило об’єднати два періоди в житті однією ланкою – ланкою пам’яті та історії.

У сучасних фотографіях будуть представлені роботи самого BAYKUŞ, у яких можна простежити те, як жили кримські татари, уже повернувшись на Батьківщину, за яку так боролись. Окрім цього, в експозиції будуть представлені фотографії, зроблені під час подій початку 2014 року, коли кримським татарам на своїй історичній батьківщині знову доводиться кричати про свої права і буквально виживати у тих обставинах, які склалися.

Із давніх-давен старі люди кажуть: якщо тобі сниться залізний ланцюг, то це означає, що після випробувань, бідності та слабкості наступить період процвітання, багатства і сили. Пройде час і все стане на свої місця. Саме це й стало головною думкою авторів виставки «Zincir. Ланки пам'яті».

Щиро запрошуємо, вхід вільний!

 

 

Час роботи виставкових залів:

Пн.- Пт.  –  10:00 – 19:00;

Сб.  –  10:00 – 18:00;

Нд.  –  вихідний;

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:

Україна, м. Київ,

вул. Хорива, 19-В

ст.м. «Контрактова площа»

(вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)

www.dolesko.com

 

Із питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів -  звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@yandex.ru.

 

 

 

 

CallSend SMSAdd to SkypeYou'll need Skype CreditFree via Skype