Прокурор: Приїжджі з АТО зі зброєю - злочинці

Максим Опанасенко
10 листопада 2014р. 12:21

Прокурор Києва Сергій Юлдашев вважає всіх осіб, які прибули із зони АТО зі зброєю - злочинцями. Про це йдеться в зверненні прокурора.

"Фактично, за 5 місяців на наших очах була створена українська армія. Немає сумнівів, що її важливою складовою стали добровольчі батальйони. Зокрема, батальйон територіальної оборони "Айдар".  Але зараз я все-таки змушений сказати одну непопулярну річ. Давайте подивимося правді в очі: є герої і патріоти, а є тилові мародери в камуфляжі, які ходять по місту озброєні до зубів. Можливо, суспільство не готове це чути. Але ця проблема існує незалежно від цього. Будь-яка особа, яка з зони АТО прибуває в місто зі зброєю, є для мене злочинцем. Особливо, коли такі люди об’єднуються і створюють групи" - заявив Юлдашев.

Прокурор додає - з початку року зареєстровано 557 кримінальних проваджень, пов'язаних із незаконним обігом вогнепальної і холодної зброї. Це, за повідомленням, в два з половиною рази більше, ніж торік. 

"За той же період зафіксовано лише на території столиці майже 30 фактів учинення тяжких та особливо тяжких злочинів членами військових угрупувань. Найяскравіший приклад, який у всіх на слуху, - захоплення так званого вертолітного майданчику Януковича представниками військового батальйону "Айдар". Я вірю, що у них були благі наміри, але такі методи -  це самоуправство.  Інакше і не назвеш. При всій повазі, ніхто не отримував карт-бланш на беззаконня. Не можна неправовими методами будувати правову державу" - каже Юлдашев.

Відтак, прокурор заявляє - зброя має залишатися в зоні бойових дій і захищати державу від агресора. 

 

 

Теги: Київ