"Знайомим" зама Кличка хочуть дати землі

Максим Опанасенко
12 листопада 2014р. 10:30

"Знайомим" зама Кличка хочуть дати землі

Київрада запланувала своє чергове засідання на 12-е та 13-е листопада. У списку питань, які планують розглянути київські депутати – кілька десятків земельних питань.

Одне з них – надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення землі на Червонозоряному проспекті, 190 ТОВ «ДК Інвестсистем».

 

Віддавати планують в оренду – на 10 років. Фірма хоче звести на 1,14 гектарах житлові будинки «з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом».

Чия ця фірма? За даними «Інформаційно-ресурсного центру» нині засновниками ТОВ «ДК Інвестсистем» є компанія – «Фундація «Якісне житло».  

Ще в грудні 2012-го співзасновником «ДК Інвестсистем» було ТОВ «Євроцентр». Остання фірма раніше значилася співвласником ТОВ «Вант». Принаймні у березні 2009-го разом з «Євроцентром» у список співзасновників «Ванту» входило і ТОВ «К.А.Н.».

«К.А.Н.» - рідна фірма нинішнього першого зама голови київської мерії Віталія Кличка Ігоря Ніконова, яку він згодом продав і створив новий будівельний гігант зі схожою назвою – «К.А.Н. Девелопмент».

Щонайменше наприкінці квітня 2009-го Ніконов ще входив в склад засновників ТОВ «К.А.Н.». А це означає, що з «Євроцентром» він фактично перебував у партнерських стосунках.

Як, власне, і з «Вантом», але вже у складі «К.А.Н. Девелопмент». У 2007-му Київрада вирішила продати ТОВ «Вант» земельну ділянку на Січневого повстання 11-а, літера «Б» - під будівництво житлового комплексу. 

Вже у 2010-му ТОВ «Вант» разом з «К.А.Н. Девелопмент» Ніконова судилися з інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в Києві, виборюючи право будувати на проданій ділянці. Нині тут знаходиться житловий комплекс Diamond Hill, зведений компанією першого заступника Кличка.