HeadHunter: Ринок праці повільно росте

Маша Землянська
12 листопада 2014р. 14:55

У жовтні на ринку праці збереглася тенденція до стабільності й повільного зростання. Цього місяця, у порівнянні з попереднім, кількість нових вакансій, опублікованих на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна, збільшилася на 2%, а кількість нових резюме залишилася практично на тому ж рівні. Такі показники можна розцінювати як позитивну динаміку — незважаючи на АТО і кризу, ринок праці намагається вистояти. Масового припливу резюме не спостерігається, отже, як і попереднього місяця, нема й масових скорочень.

У порівнянні з вереснем, найбільша кількість нових вакансій була розміщена в західних областях України — Львові, Івано-Франківську й Тернополі. Кількість пропозицій роботи в цих регіонах збільшилася в середньому на третину. Також активно розміщували вакансії в таких регіонах, як Дніпропетровськ (+23%), Запоріжжя (+20%), Харків (+5%), Одеса (+4%). Позитивна динаміка спостерігається і в столиці — +2% нових вакансій у порівнянні з минулим місяцем.

Значне падіння кількості вакансій помітне в проблемних областях України. В Луганському і Донецькому регіоні кількість пропозицій знизилася ще на третину. Всього кількість вакансій у цих регіонах скоротилася в 4-5 разів. Так, якщо на початку року в Донецьку і області розміщували 1200-1500 нових вакансій на місяць, то в жовтні — не більше 300 (при цьому левова частка з них — це мережевий маркетинг). Найактивнішими пошукачами в жовтні були мешканці Івано-Франківської, Чернівецької і Херсонської областей. Саме в цих регіонах створили найбільшу кількість нових резюме (у порівнянні з минулим місяцем).