Порошенко згадав про винних у злочинах на Майдані

Максим Опанасенко
13 листопада 2014р. 10:10

Президент Петро Порошенко хоче, аби винні у злочинах проти активістів ЄвроМайдану були покарані. Про це він заявив на нараді з керівниками силових відомств.

"Далі затягувати з цією справою ми просто не маємо права. Жодна смерть не має залишитись без покарання тих, хто виконував і організовував виконання цих злочинів" - заявив Порошенко.

І додав - карати відтепер за законом можна і втікачів - заочно. Більше того, Порошенко нагадав, що Україна подала звернення до Міжнародного кримінального суду у Гаазі, щоб колишнє керівництво країни на чолі з екс-президентом Віктором Януковичем понесло покарання згідно з міжнародним правом.

На зустрічі Порошенко також заслухав доповідь Генпрокурора Віталія Яреми. "Зокрема, він поінформував, що вчора до Києва прибув представник міжнародного прокурора, який детально знайомиться з матеріалами справ, після чого вони будуть передані до Гааги. За словами Віталія Яреми, він також пообіцяв сприяти оголошенню у міжнародний розшук колишніх високопосадовців, щодо яких є докази у причетності до скоєння злочинів на Майдані" - йдеться в повідомленні прес-служби Адміністрації Президента.

Ще Ярема заявив про те, що до суду вже направлено 7 кримінальних проваджень щодо 13 осіб, які нібито вчинили злочини проти учасників протестів. 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, в свою чергу, доповів про перебіг розслідування вбивств журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія, обставин загибелі активістів Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського, масових розстрілів на вулиці Інститутській, а голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив про те, що затримано і заарештовано генерала з колишнього керівництва СБУ, який підозрюється в організації співпраці з групами офіцерів ФСБ Росії. 

Нагадаємо, що нова українська влада, попри численні обіцянки, досі не покарала нікого з високопосадовців за вбивство людей на Майдані Незалежності у лютому, за створені ними корупційні схеми, за вивезення мільярдів бюджетних гривень з країни і за розпалювання сепаратистських настроїв в суспільстві.

Теги: Київ