Кличко: Підвищення ціни на проїзд - неминуче

Максим Опанасенко
13 листопада 2014р. 10:14

Тарифи на проїзд у громадському транспорті Києва переглянуть і встановлять економічно обгрунтовану ціну. Про це заявив мер міста Віталій Кличко.

"Влада часто не наважується  підвищувати ціну на проїзд у транспорті, бо це непопулярний крок. Але ці "вболівання" колишніх керівників за рейтинг призвели до збільшення збитковості транспортних підприємств. Треба бути відвертими і керуватися економічною обгрунтованістю. Столичний наземний транспорт перевозить мільйони пасажирів щоденно, а у нас колосальні втрати в бюджеті. Метро, яке щоденно перевозить 1,5 млн пасажирів, збиткове, дотаційне. Нам потрібно ремонтувати рухомий склад, ескалатори, виплачувати зарплати працівникам, підтримувати і розвивати складну транспортну інфраструктуру міста" - заявив Кличко.

І додав - у київському метрополітені,наприклад, ціна на проїзд востаннє підвищувалася у 2010-му. "Підвищилися витрати на електроенергію, енергоносії, а ціна на метро та у наземному транспорті та сама. Ми не можемо тримати ціну, яка веде до колапсу транспортної системи", - заявив мер, - "Питання підвищення ціни неминуче. Але вартість проїзду буде економічно обґрунтованою. Також ми зробимо все можливе, щоб підвищення вартості проїзду найменше зачепило соціально незахищені категорії громадян".

 

Теги: Київ