Київрада віддала землю орбіті родини Довгого

Максим Опанасенко
21 листопада 2014р. 17:08

Київрада віддала землю орбіті родини Довгого

Максим Опанасенко, Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»

Київрада у четвер вирішила поновити договір оренди на земельну ділянку для ТОВ «Холдингова компанія «Системні інвестиції» на Бакинській, 37-В і передати ТОВ «Дніпросіті-Інвест» та ТОВ «Системні технології України» землі на Московському проспекті, 32.

Перша фірма отримала в оренду 0,35 га на 5 років для будівництва житлових будинків, яке вже ведеться.

Друга й третя – 2,76 га – для експлуатації та обслуговування адміністративних будівель. Нерухомість фірми отримали у власність раніше. Тепер ще й 10 років орендуватимуть землю.

 

«Свідомо» з’ясувало: більше трьох гектарів землі позитивним рішенням депутатів опинилися в руках… не чужих одна одній фірм. Причому ниточки ведуть до новоспеченого нардепа з «молодої команди» екс-мера Києва Леоніда Черновецького – Олеся Довгого.

Як пов’язані компанії? Вони фактично сплетені у вузол. Слідкуйте за руками.

Згідно з реєстраційними документами, перший співвласник ТОВ «Дніпросіті-Інвест» станом на зараз - ТОВ «Системні технології України» - та сама фірма, з якою «Дніпросіті-Інвест» ділитимуть землю на Московському. Разом з нею значиться ТОВ «Захід-Транс ЛТД», власником найбільшої частки якого є Олександр Логінов.

 

 

Людина з такими же прізвищем, ім’ям та по-батькові значиться директором ОСББ «Маєток» в Києві, на Михайлівській, 18-а. Його єдина власниця - Олександра Михайліченко.

 

Їх об’єднує ще одне спільне підприємство – «Універсал-2003». Логінов і Михайліченко – його співвласники. Крім того, в «Універсал-2003» і «Маєтку» - однаковий номер телефону.

 

 

 

Ця ж пані – разом з Михайлом Тележком та Сергієм Мушенком – співвласники ТОВ «Група «Системні інвестиції». Тобто, фірми з назвою, дуже схожою на назву компанії, якій Київрада поновила договір оренди на Бакинській. Схожість назв пояснюється просто – вся трійця також співзаснувала й «Холдингову компанію «Системні інвестиції».

  

Отже, дві компанії, які Київрада «порадувала» позитивним земельним рішенням, об’єднує спільна мережа бізнес-партнерів. Всередині якої є свої зв’язки, які виводять на відомих політичних постатей.

Директором «Холдингової компанії «Системні інвестиції» (та, якій поновили договір оренди) є Сергій Січкаренко. За збігом обставин, він має спільну адресу прописки з Олександрою Михайліченко – в Києві, на вулиці Івана Клименка. За даними наших джерел, Січкаренко й Михайліченко – подружжя. Але офіційних підтверджень цьому, окрім інформації про спільну житлову площу, у нас немає.


 

Окрім директорства в «Системних інвестиціях», Січкаренко має й інше «крісло» - співвласника ТОВ «Науково-виробниче підприємство «МДС-ЕРТ». Разом з ним у графі співвласників значиться Станіслав Довгий – екс-нардеп і батько члена «молодої команди» Черновецького, а нині народного депутата Олеся Довгого.

 

Випадковість? Аж ніяк. Січкаренко і Довгий мають інші «точки перетину». Так, Станіслав Довгий з вересня 2001-го по травень 2003-го очолював Наглядову раду «Укртелекому». За місяць до його звільнення головою правління компанії став той самий Сергій Січкаренко.

 

Більше того, на своїй сторінці у Facebook Січкаренко вказав, що до «Укртелекому» працював у НВО «Топаз-Інформ». У 1991-1997 генеральним директором там був Довгий.