Українці Кракова спільно відзначили Революцію

Христина Заник
22 листопада 2014р. 2:55

Українці Кракова спільно відзначили Революцію

Більше п’ятдесяти українців зібралося в Кракові біля українського Консульства, щоб відзначити річницю початку Революції в Києві. Акція не була призначена на конкретну годину, організатори закликали прийти від 18.00 і до 21.00, запалити свічку та згадати про тих, хто загинув за цей рік, борючись за свободу та права українців.


 

Вже о 18.00 під консульством зібралося близько п’ятдесяти осіб з українською символікою та лампадками. Переважно це була молодь, як і рік тому, 23 листопада, коли українські студенти  вийшли на акцію в підтримку мітингувальників в Києві.


 

«Коли перебуваєш десь далеко від основного центру подій, ти почуваєш себе трохи слабким, не в стані допомогти і з певним таким почуттям провини. І мені здається, що ця почуття провини буде мене супроводжувати ще протягом довгого часу. Прийшла сюди, щоб запалити цю свічку. Щоб якось хоч в такий малесенький спосіб показати, що я не байдужа. І об’єднатися з цими людьми, побачити однодумців, які теж відчувають цю потребу», - розповідає киянка, що навчається в Кракові Катерина Сорокопуд.


Учасники події заспівали спільно Гімн та хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув.

«Сьогодні річниця Майдану, ми вирішили вшанувати пам’ять людей, які загинули за нас. Але це не просто акція пам’яті, це також привід згадати і потурбуватися про тих, хто зараз воює на сході України. Дуже приємно, що українці Кракова небайдужі. Постійно відбуваються різні збірки одягу, спальників та грошей для наших воїнів. Але особлива подяка полякам, які прийшли підтримати нас і весь цей час були з нами і досі допомагають», - зазначила організаторка акції українка з Польщі Лідія Співак.


Молодих людей вийшов привітати працівник Консульства, запросив всіх на територію дипустанови, зазначивши, що генеральний консул поїхав до Бидгощі зустріти поранених солдат, яких привезли з зони АТО. Минулого року під час акції українців між консулом та студентами виникла запальна суперечка з приводу доцільності проведення Євромайдану в день вшанування пам’яті жертв Голодомору (від 3:38 на відео).

На акцію також прийшли поляки, які наголосили, що привело їх сюди почуття солідарності з українським народом. «Мені здається, що українці присоромили Євросоюз, показавши, які цінності є важливими. Я думаю, що це дуже добра перевірка на те, чим є справді ЄС. Але ми тут, бо хочемо показати, що нам не байдуже, що відбувається в Україні», - зазначила Доброміла Голембяк.