Як Кличко оновив команду КМДА

Максим Опанасенко
25 листопада 2014р. 16:55

Як Кличко оновив команду КМДА

Максим Опанасенко, Марія Землянська, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»

Уже з перших днів кадрова політика київського мера і очільника Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка викликала з боку киян нерозуміння.

Інформація про зв’язки нового господаря міста та його команди з одіозними політиками минулого, зокрема з уже легендарним «архітектором режиму» екс-президента Віктора Януковича Сергієм Льовочкіним, щоразу викликала дедалі сильніші хвилі обурення у соцмережах і ЗМІ.

Чи стала КМДА під керівництвом Кличка справді новою? Не «хорошою» чи «поганою», а саме новою? Ми вирішили це перевірити.

КМДА складається з апарату, департаментів, кількох управлінь і низки позаструктурних підрозділів. Ми дослідили перші три складові, бо саме вони, по суті, є «будівничими» політики, яку провадить київська мерія.

ДЕПАРТАМЕНТИ

Почнемо з департаментів. Загалом їх 15. Як і в будь-якій владній структурі, департаменти мерії можна умовно розділити на «жирні» й «не дуже». До перших належить ті, що відповідають за великі обсяги коштів (наприклад, Департамент охорони здоров’я, Департамент промисловості, Департамент економіки та інвестицій) або за недешеву київську землю чи будівництво (Департамент містобудування та архітектури, Департамент будівництва та житлового забезпечення, Департамент комунальної власності).

Частину з них Віталій Кличко «закрив» своїми розпорядженнями.

Так, 4 вересня мер підписав розпорядження про призначення на посаду очільника Департамента промисловості та розвитку підприємництва Максима Кузьменка. Хто він? За довідкою мерії, засновник компанії «Омакс Інтернешнл» і очільник наглядової ради «однієї з найбільших фабрик Житомирщини».

  

Компанію «Омакс Інтернешнл» добре знають українські жінки. Вона володіє брендом «Інтуїція», під яким випускають колготи. А «одна з найбільших фабрик Житомирщини», за даними порталу SMIDA, - ПАТ «Україна». Це - власник бренду «Легка хода», більш відомого чоловікам. Під ним випускають шкарпетки. Максим Кузьменко був головою наглядової ради на «Україні» до кінця 2013-го. 25 грудня минулого року його повноваження на підприємстві припинили рішенням позачергових загальних зборів акціонерів.

А ще Максим Кузьменко - зять екс-регіонала Анатолія Кінаха. Восени 2006-го про весілля Кузьменка і доньки Кінаха Зої писали всі таблоїди.

Директором Департаменту комунальної власності новий мер призначив депутата Київради Костянтина Ялового. Колишній активіст організації «Кияни передусім!» і зять колишнього очільника Шевченківської РДА і нардепа Віктора Пилипишина отримав нову посаду у червні.

Але ненадовго. Уже в серпні Кличко замінив Ялового на Андрія Гудзя.

Цікавим було й призначення Олександра Спасибка на посаду керівника Департаменту будівництва та житлового забезпечення.

Наші колеги з «Наших грошей» розкопали, що Олександр Спасибко - багаторічний керівник будівельних фірм Леоніда Юрушева. Так, Спасибко очолював ТОВ «Ярославів Вал», відоме такими проектами, як готелі "InterContinental" на Великій Житомирській, "Fairmont Grand Hotel Kyiv" на Подолі, "Рив'єра на Подолі", бізнес-центр "Леонардо" на Богдана Хмельницького. Донедавна він також очолював компанії Юрушева ТОВ "Бізнес Центр Студентський" і ТОВ "Аквапарк". Остання фірма відома через скандал із забудовою поблизу озера Тельбін.

Загалом, Кличко з п’ятнадцяти керівників департаментів змінив сімох. При цьому, п’ятьох керівників призначив ще Олександр Попов. Серед них – Сергій Целовальник, головний архітектор і керівник Департаменту містобудування та архітектури. Фактично, це центральна структура у «вирішенні питань» з незаконними київськими забудовами. Саме ними «прославилася» команда Олександра Попова, а ще раніше – Леоніда Черновецького.

Ще трьох керівників департаментів призначив упродовж свого нетривалого постреволюційного перебування в кріслі очільника КМДА Володимир Бондаренко.

АПАРАТ

З призначенням нових керівників в апарат КМДА у Кличка все значно гірше. З 17 апаратних структур (ми не взяли до уваги лише три – управління організаційного забезпечення голови, першого зама та заступників голови КМДА як такі, що не відіграють ключової ролі в діяльності мерії, а працюють на конкретних чиновників) київський мер знайшов нового очільника лише для однієї - Управління з питань правоохоронної роботи, запобігання та протидії корупції. Причому «авторство» Кличка у цій справі – теж під великим питанням. 10 квітня тодішній керівник КМДА Володимир Бондаренко призначив на цю посаду Михайла Івасенка. Зараз керівником значиться Геннадій Приндюк. У самій мерії нам так і не змогли відповісти на питання, коли саме було змінено керівника. Відтак, змінити його міг або сам Володимир Бондаренко, маючи ще півтора місяці до виборів у травні, або вже Віталій Кличко.

Так чи інакше, 16 апаратних структур очолюють люди, призначені Олександром Поповим, Леонідом Черновецьким, Анатолієм Голубченком, Володимиром Макеєнком і навіть Олександром Омельченком.

УПРАВЛІННЯ

Окремих управлінь у структурі КМДА всього три – Управління охорони культурної спадщини, Управління туризму і Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці. Віталій Кличко змінив керівника одного, першого. Не без скандалу.

11 серпня Кличко підписав розпорядження про тимчасове виконання обов’язків керівника цього Управління Олександром Никоряком. Знавці української поп-музики можуть знати цю людину під псевдонімом Олександр Фортадо. Невідомо, яким чином солодкі пісні про кохання посприяли потраплянню до чиновницької обойми київської мерії. Злі язики говорять про родинні зв’язки Никоряка і екс-спікера українського парламенту Володимира Рибака. Співак одружений з його онукою.

 

Відповіді на це питання ми отримати не встигли. З листопада начальником Управління став Сергій Груздо, який з 2001-го опікувався питаннями культурної спадщини у Державному комітеті України з будівництва та архітектури, Міністерстві будівництва (нині Мінрегіонбуд), а останні два роки присвятив пам’яткоохоронній діяльності на посаді замдиректора «Софії Київської».

Управління туризму очолює Тетяна Слишик, призначена на посаду у листопаді 2012-го розпорядженням Олександра Попова.

Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці контролює Світлана Веселова. Її у квітні цього року призначив Володимир Бондаренко.

Резюмуємо. З 35 структурних підрозділів Віталій Кличко, ставши мером і очільником КМДА, замінив керівників дев’яти з них. Це майже чверть. Аж. Або лише.

ДЛЯ ДОВІДКИ

Хто керує структурними підрозділами КМДА і хто їх туди призначив

ДЕПАРТАМЕНТИ

Департамент суспільних комунікацій – Хонда Марина Петрівна, розпорядження Попова від 12.11.2012

Департамент фінансів – Репік Володимир Михайлович, розпорядження Попова від 29.12.2012

Департамент охорони здоров’я – Риган Михайло Михайлович, розпорядження Кличка від 11.08.2014

Департамент промисловості та розвитку підприємництва – Кузьменко Максим Андрійович, розпорядження Кличка від 04.09.2014

Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища – Білоцерковець Дмитро Олександрович, розпорядження Кличка від 23.09.2014

Департамент освіти і науки, молоді та спорту – Фіданян Олена Григорівна, розпорядження Бондаренка від 28.04.2014

Департамент соціальної політики – Бичков Сергій Іванович, розпорядження Бондаренка від 30.04.2014

Департамент транспортної інфраструктури – Бортник Олександр Миколайович, розпорядження Бондаренка від 26.05.2014

Департамент містобудування та архітектури – Целовальник Сергій Анатолійович, розпорядження Попова від 17.12.2012

Департамент культури – Попова Діана Олегівна, розпорядження Кличка від 01.09.2014

Департамент житлово-комунальної інфраструктури – Новицький Дмитро Юрійович, розпорядження Попова від 29.11.2012

Департамент комунальної власності – Гудзь Андрій Анатолійович, розпорядження Кличка від 15.08.2014

Департамент земельних ресурсів – Поліщук Олексій Григорович, розпорядження Кличка від 17.09.2014

Департамент економіки та інвестицій – Поворозник Микола Юрійович, розпорядження Попова від 02.08.2013

Департамент будівництва та житлового забезпечення – Спасибко Олександр Валерійович, розпорядження Кличка від 10.10.2014

Підсумок: Кличко призначив 7 з 15-ти

АПАРАТ

Сектор режимно-секретної роботи – Вакула Андрій Михайлович, розпорядження Черновецького від 02.02.2009

Регіональний відділ адміністрування Державного реєстру виборців – Щербина Ірина Юріївна, розпорядження Черновецького від 18.12.2007

Відділ забезпечення роботи адміністративної комісії – Вадзінська Ольга Олександрівна, розпорядження Попова від 31.03.2011

Центр надання адміністративних послуг – Шамрай Наталія Василівна, розпорядження Попова від 03.09.2013

Управління організаційної роботи – Мосійчук Петро Анатолійович, розпорядження Попова від 25.06.2013 (призначений в якості заступника начальника Управління, але за даними мерії, він виконує й обов’язки керівника)

Управління міжнародних зв’язків – Голота Тарас Анатолійович, розпорядження Попова від 12.06.2013

Управління матеріально-технічного та господарського забезпечення – Татіївський Ярослав Петрович, розпорядження Попова від 19.04.2013

Відділ з питань мобілізаційної роботи – Білий Олег Костянтинович, розпорядження Черновецького від 11.01.2010

Управління кадрової роботи – Стекленьова Тетяна Анатоліївна, розпорядження Омельченка від 31.07.2002

Начальник юридичного управління – Верес Леся Іванівна, розпорядження Макеєнка від 20.02.2014

Управління з питань правоохоронної роботи, запобігання та протидії корупції – Приндюк Геннадій Іполитович, невідомо

Управління електронного урядування та захисту інформації – Коновал Вадим Олександрович, розпорядження Попова від 14.09.2011

Управління документального забезпечення – Уткіна Валентина Миколаївна, розпорядження Попова від 20.12.2011

Управління з питань звернень громадян – Бричко Оксана Леонідівна, розпорядження Черновецького від 07.09.2006

Управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації – Баранова Катерина Олександрівна, розпорядження Голубченка від 05.02.2014

Управління бухгалтерського обліку та звітності – Федорчук Наталя Миколаївна, розпорядження Попова від 30.04.2013

Контрольне управління – Прилипко Юрій Михайлович, розпорядження Попова від 29.12.2011

Підсумок: Кличко призначив 1 (?) з 17-ти

Ілюстрація - censor.net.ua