КУК позбавили права навчати студентів

Маша Землянська
25 листопада 2014р. 19:02

Акредитаційна комісія вирішила позбавити Приватний вищий навчальний заклад "Київський університет культури" ліцензії. А отже, фактично, права набирати студентів і видавати дипломи. 

Причиною позбавлення ліцензії КУКа стали результати акредитаційних експертиз - перевірок кожної спеціальності, які представники Міністерства освіти і науки проводили більше місяця. Хоча назвати перевірками це досить складно, адже вся робота звелась до пошуку університету, який, як виявилось, існує тільки на папері. Ані приміщень, ані студентів, ані викладачів цього ВНЗ знайти так і не вдалося.

Ймовірно, схема роботи КУКа працює так: студентів-контрактників зараховують до приватного КУКу, де вони вчаться на базі державного ВИШу. Після третього курсу їх відраховують з КУКу і переводять на контракт до державного університету, де вони отримують відповідні дипломи - Київського національного університету культури і мистецтв. Кому це вигідно? За даними реєстру фізичних та юридичних осіб, прямий засновник Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» - компанія «Укрконцерт». Остання, в свою чергу, має двох засновників. Це – орел української естради, нардеп, а до того ще й ректор державного Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський, а також його син Олександр.