«Бессарабку» очолив екс-«реалізатор майна»

Максим Опанасенко
26 листопада 2014р. 17:39

Очільник КМДА Віталій Кличко призначив нового керівника «Бессарабського ринку». Ним став Олександр Драчук.

На сайті мерії не виклали жодної біографічної інформації про новоспеченого чиновника, обмежившись довідкою 10 років стажу, «організацію та розвиток підприємств з нуля», «розробку системи продажів» і «налагодження зв’язків з іноземними партнерами».

У 2009-2010 роках Драчук очолював фірму «Нива-В.Ш.».

Це вона офіційно займалася реалізацією арештованого майна за договором з Мін’юстом, лишившись згодом фактично монополістом на цьому ринку, отримуючи, за даними «Економічної правди» по 15% від виручки за кожен лот. Спробувати зламати цю схему Міністерство юстиції взялося вже після революції - за нової влади.Цікаво, що після «Ниви-В.Ш.» Драчук очолив фірму з дуже схожою назвою – «Нива В.С».

Тепер слідкуйте за руками. Юридичною адресою «Ниви-В.Ш.» ще донедавна була Паньківська,5. Тут же прописане ПАТ «Мостобуд» - підприємство з обійми екс-регіонала Володимира Продивуса.

В наглядовій раді «Мостобуду» працює Ігор Драчук. З новим директором «Бессарабського ринку» останнього єднає не лише спільне прізвище, але й однакове по-батькові.

Фактичною адресою «Ниви-В.Ш.» була Баренбойма,12. Ця ж адреса є рідною для «Ниви В.С», яку очолював Олександр Драчук. А от єдиним засновником і тепер вже нинішнім директором є той самий Ігор Драчук. Щоправда, фірму перейменували в "СТК-Сервіс":

За даними відкритого довідника nomer.org Олександр Володимирович Драчук і Ігор Володимирович Драчук зареєстровані за однією і тією ж адресою у Вінницькій області, в селі Бруслинів Літинського району. Саме в Літині останній, якщо вірити поданим ним самим даним, свого часу і отримував паспорт.

Їх об’єднує і одна спільна фірма – ТОВ «Автодром Чайка ЛТД», в якій обидва Драчуки є засновниками. Припускаємо, що вони є братами, але офіційного підтвердження цьому у нас немає.

«Мостобуд» - не єдине підприємство, в якому працює Ігор Драчук. Він також ще нещодавно був співзасновником ТОВ «Київцивілбуд». Ця фірма, за даними «Наших грошей», у жовтні отримала 24 мільйони гривень від Управління капітального будівництва Вінницької облдержадміністрації на реконструкцію школи в селі Сосонка. Цікаво, що на попередньому етапі ремонту цієї школи – у вересні-жовтні 2012-го – сюди аж двічі навідувався президент Петро Порошенко, для якого рідна Вінниця завжди була «стратегічно важливою». Нагадаємо, що Порошенко на той момент був міністром економічного розвитку в уряді Миколи Азарова.

Ще цікаво, що «Київцивілбуд», за даними «Наших грошей», так само входить в обійму Продивуса, а конкретно – в корпорацію «Прем’єр-Фінанс», яка, за інформацією "Наших грошей", також знаходиться під контролем екс-регіонала. Для якого, до слова, Вінниця так само є фактично рідною.

За кілька днів після втечі екс-президента Віктора Януковича до Росії, вінницькі журналісти зафіксували – на чергову сесію обласної ради нардеп Продивус, який на той момен вже вийшов з Партії регіонів, приїхав на одній автівці з Геннадієм Ткачуком – нардепом від «УДАРу», який вже на цих виборах є кандидатом від «Блоку Петра Порошенка».

Протягом дня ми намагалися дотелефонуватися до нового директора "Бессарабського ринку". Його помічниця терпляче відповідала, що Олександр Володимирович на зустрічах і дуже зайнятий. Але ми зуміли іншим шляхом отримати підтвердження того, що мова йде про одну й ту ж людину, а не просто повних тезок. В "Інформаційно-ресурсному центрі" є інформація про Олександра Драчука як фізичну-особу підприємця. Вказана там реєстраційна адреса повністю збігається з тією, яку вказував Драчук як співзасновник "Автодрому-Чайка ЛТД", а також мобільний номер телефону. Після невдалого дзвінка на нього, нас перенабрала все та ж помічниця директора "Бессарабського ринку", у якої, як виявилося, стоїть переадресація дзвінків з номеру її шефа. Відтак, наші сумніви розвіялися.

Теги: Київ , Бессарабський ринок , директор