Уряд ліквідував "корупційний" Інститут Міносвіти

Максим Опанасенко
26 листопада 2014р. 18:11

Кабмін, з ініціативи Міносвіти, прийняв рішення про ліквідацію Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України. Про це повідомляє прес-служба МОН.

"Цим само покладено край корупційним схемам з видруком навчальної літератури, закупівлею навчальних кабінетів, комп’ютерних класів та шкільних автобусів. На основі ліквідованого ІІТЗО будуть створені дві окремі державні наукові установи: Інститут модернізації змісту освіти й Інститут освітньої аналітики. Призначення всіх керівників новостворюваних інституцій відбуватиметься за участі громадськості" - йдеться в повідомленні.

Про ліквідацію Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, який традиційно займається підручниками для шкіл, міністр освіти Сергій Квіт розповів в інтерв'ю "Свідомо" ще місяць тому. Таким чином МОН тепер може звільнити директора цього Інституту Олександра Удода, який за часів Дмитра Табачника погоджував державні замовлення на друк підручників у наближених до міністра видавництв. Протягом цього року його відсторонювали від виконання обов'язків, але, попри, відкриті СБУ і Генпрокуратурою справи щодо корупції при друці підручників в попередні роки, формальних причин для звільнення у Міносвіти не було.

Також, разом з ліквідацією ІІТЗО, Міносвіти сподівається ліквідувати і корупційну складову з видруком посібників. Якщо раніше Інститут на конкурсі рукописів обирав один, нібито найкращий варіант книги і її автор підписував угоду з єдиним видавництвом, то тепер МОН обіцяє видавати кілька різних варіантів підручників і видавати їх для апробації вчителям.

Чим конкретно буде займатися кожен з новостворених Інститутів - поки невідомо.

 

Теги: Київ