Виставка «Поезія душі»

Центр Української Культури
27 листопада 2014р. 20:33

Виставка «Поезія душі»

 «Поезія душі»

(виставка художнього текстилю Тетяни Баженової)

02 – 11 грудня 2014 року

 

Відкриття виставки – 02 грудня о 18:00

 

Організатор: Центр Української Культури та Мистецтва.

Баженова Тетяна Олексіївна – майстер народної творчості України. Її авторські вироби знають та люблять  не лише в рідному Чернігові, а й далеко за межами нашої держави.

Народилася майстриня 3 червня 1936 р. у Санкт-Петербурзі, там і провела свої перші дитячі роки. Тетяна Олексіївна пройшла через страшне випробування Великої Вітчизняної війни, пережила блокаду Ленінграду, тому знає ціну життя і миру на землі. У 1961 р. закінчила Казанський хіміко-технологічний інститут. Вона була завідуючою агрохімічної лабораторії, інженером по випробуванню ракетного палива та гальванопокриттям, працювала на фільтрувальній станції.

У 1984 р. сім’я Баженових переїхала до Чернігова. Саме з цього часу Тетяна Олексіївна почала більш плідно реалізовувати свої творчі здібності у мистецтві й безпосередньо у техніці «печворку», що означає «клаптикове шиття». Хоча рукоділлям майстриня захоплювалася ще з дитинства (вишивкою, макраме, мереживоплетінням).

За ці роки майстриня створила близько 200 робіт. Вони поєднують в собі багато технік: це клаптикове шиття, вишивка гладдю, різноманітні стібки, використання декоративних елементів (намистинок, бісеринок, дротиків, фурнітури), тощо. Сюжети робіт художниці – пейзажі, натюрморти, сторінки дитячих казок, тематичні колажі, українські обряди, історичні сюжети славетного минулого нашого народу. Всі вони вражають різноманітністю матеріалів, оригінальністю форм, кольорових рішень.

Для кожної своєї роботи майстриня пише вірші. І мріє видати книгу з репродукціями своїх творів та віршами до них. Тетяна Олексіївна – активна учасниця міських, обласних, всеукраїнських виставок декоративно-прикладного мистецтва.

Загалом, за роки творчої праці відбулося близько 20 персональних виставок художниці. Її роботи експонувались у столичному Міжнародному Виставковому Центрі, Будинку художника, на території Києво-Печерської Лаври, Будинку творчості (м. Санкт-Петербург), в Одесі на конкурсі «Алые паруса» та в багатьох інших містах.

Свої роботи художниця тільки дарує, і лише тим, хто не байдужий до народного мистецтва. Майстриня активно співпрацює з навчальними закладами міста, області, музеями, громадськими організаціями.

Майже щодня вона зустрічається чи то з дітлахами дитячих садочків, або зі студентською аудиторією, ветеранами, з тими, хто перебуває в Будинках для людей похилого віку. Вона бажаний гість в музеях міста та області, бібліотеках. На творчих зустрічах Тетяна Олексіївна,  широко пропагуючи свою творчість, виховує тим самим мистецький смак та повагу до традицій нашого народу у нинішнього покоління.

 

Щиро запрошуємо! Вхід вільний!

 

 

Час роботи виставкових залів:

Пн.- Пт.  –  10:00 – 19:00;

Сб.  –  10:00 – 18:00;

Нд.  –  вихідний.

 

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:

Україна, м. Київ,

вул. Хорива, 19-В

ст.м. «Контрактова площа»

(вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)

www.dolesko.com

 

Із питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів -  звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@yandex.ru.

 

 

 

 

CallSend SMSAdd to SkypeYou'll need Skype CreditFree via Skype