Міноборони "відвоювало" у Курченка 24 гектари

Максим Опанасенко
28 листопада 2014р. 11:15

Міністерство оборони повернуло 24 гектари землі на березі Дніпра поблизу Переяслав-Хмельницького, на яких розташований маєток оголошеного в розшук бізнесмена Сергія Курченка. Про це повідомляють "Наші гроші".

"Пов’язана з Курченком фірма "Калина Центр" зайняла землі Міноборони частково самовільно, а частково – неправомірно отримала в оренду. Так, фірма самовільно, без оформлення жодних правовстановлюючих документів зайняла ділянку площею 12 га. Це територія полігону військової частини А0473. У квітні-листопаді 2013 року суди зобов’язали "Калину Центр" повернути цю ділянку Міноборони. Однак повернення загальмувалось через дії державного виконавця, який спочатку відмовлявся відкривати виконавче провадження, а у червні цього року швидко закрив його після того, як фірма у травні знесла кілька секцій огорожі навколо ділянки. Прокуратура у серпні домоглася відновлення виконавчого провадження" - йдеться в повідомленні.


 

 Ще 12 гектарів фірма у серпні 2011-го отримала в оренду - на 49 років - для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей. Підставою для підписання договору оренди стало розпорядження очільника Київоблдержадміністрації Анатолія Присяжнюка.

"У жовтні цього року суд визнав недійсним цей договір. Суд вказав, що постійним користувачем цієї ділянки ще з 1979 року є Київське квартирно-експлуатаційне управління Міноборони, а не Ржищівський військовий лісгосп. Ділянка могла бути передана в оренду лише за згоди КЕУ. Крім того, це землі оборони і їх передача фірмі для культурно-оздоровчих та рекреаційних суперечить закону "Про використання земель оборони". Вказані 24 га знаходяться у прибережній захисній смузі Канівського водосховища, а саме в урочищі "Чубуки", на території с. Стовп’яги Переяслав-Хмельницького району. Там було збудовано два котеджі площею 809,7 і 289,9 кв м, госпблок площею 526,8 кв м і баню площею 181,1 кв м. Задля будівництва "Калина Центр" без дозволу вирубала 85 сосен різного діаметру" - пише видання.

Право власності фірми на вказані будівлі, до слова, так і не зареєстроване. 

 

 

Теги: Київ