Прощання з КУКом - приватним ВНЗ Поплавського

Маша Землянська
4 грудня 2014р. 12:36

Прощання з КУКом - приватним ВНЗ Поплавського

25-го листопада Акредитаційна комісія України анулювала ліцензію для Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» та усіх його філій. Фактично, це означає, що приватний ВНЗ, який заснований компанією Михайла та Олександра Поплавського, позбавили права набирати та навчати студентів.

Про те що КУК – приватний ВИШ, існує тільки на паперах, «Слідство.інфо» розказало ще листопаді. Тоді ж ми і пообіцяли продовження історії.

За даними Державного підприємства «Інфоресурс», через який проходять усі видані Вишами дипломи, як мінімум за останні п’ять років «Київський університет культури» не замовив, а отже і не видав жодного диплому бакалавра, спеціаліста або магістра.

Куди ж зникають студенти? Студентка КУК та випускниця Київського національного університету культури і мистецтв Юлія нам підтвердила: студентів приватного Вишу організованими колонами після третього курсу переводять до національного університету. На доказ дівчина показує диплом від КНУКіМ та договір на оплату навчання з КУК.

«Слідство.інфо» також отримало дані від КНУКіМ про збільшення випускників у порівнянні з кількістю вступників.

У 2010-му році до КНУКіМ на стаціонар вступило 903 абітурієнти. З них 809 – на бюджет, відповідно решта – тобто 94, на контракт. За чотири роки, КНУКіМ видав 2 278 дипломів бакалаврів, з яких 784 – бюджетникам. А кількість бакалаврів-контрактників з 94 збільшилась більш як в 15 разів - до 1 494-ох.

З заочною формою навчання – ситуація ще абсурдніша. Кількість бакалаврів-контрактників виросла в 35 разів. З 41-го вступника до 1 470-ти випускника.

Ми отримали додаткове підтвердження цієї схеми.


 

У Міністерстві культури, якому підпорядкований КНУКіМ, нам пояснили, що переведення студентів з одного вищого закладу освіти до іншого здійснюється за згодою ректорів.


 

Хто ж керує КУКом?Обидва університети – приватний та державний, пов’язують не тільки прізвище Поплавського, але й близькі до нього люди.


 

Керівниця і підписант документів від компанії «Укрконцерт», власники якої Михайло та Олександр Поплавські, і яка в свою чергу є засновником КУКа – Анастасія Зайцева. Вона ж – декан юридично факультету КНУКіМ. Підписант документів і колишній ректор КУК – Олександр Скнарь. Він же ж - директор інституту мистецтв КНУМіМ. Останній ректор КУК, обраний до 31 серпня 2015 року – Анатолій Гуменчук. На сайті КНУКіМ згадувався як начальник департаменту управління навчальним процесом.


 

У документації КУК ректором згадується ще й Інна Костиря. Раніше вона також очолювала Інститут журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ.


 

16 квітня розпорядженням керівника Державного управління справами її призначили гендиректором головної концертної зали країни - палацу «Україна». Проте вже 3-го липня іншим документом ДУС відсторонив Костирю від виконання обов'язків на час фінансово перевірки. Костиря з таким рішенням не погодилась і подала до суду.


 

На своїй сторінці Костиря опублікувала фотографію судової ухвали, від 27-го листопада що суд вважає її звільнення неправомірним.

Під час підготовки розслідування, Михайло Поплавський порушив мовчанку. З поясненнями звернувся зі своєї сторінки у соціальній мережі.

 


Щоб розставити усі крапки у темі КУКа, «Слідство.інфо» запрошує Михайла Попласького на зустріч у прямому ефірі.

 Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.інфо»