"Французький зв'язковий" Ставицького

Максим Опанасенко
5 грудня 2014р. 11:39

"Французький зв'язковий" Ставицького

Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»

«Лучше всего на этот вопрос ответите вы. Если бы я им был, вы бы давно уже об этом написали. Это мой ответ».

Так на запитання видання «Комерсантъ» про контроль над мережею автозаправок «БРСМ-Нафта» у своєму фактично «прощальному» інтерв’ю від 25 лютого заявив екс-міністр енергетики Едуард Ставицький.

Мережу заправок Ставицькому приписували давно, спираючись на цілу низку невипадкових збігів обставин.

Нині Ставицький, за інформацією екс-журналіста «Української правди», а нані нардепа Сергія Лещенка, вже Розенберг і живе не в Україні, звідки йому довелося тікати, а в Ізраїлі. А от «БРСМ-Нафта» продовжує успішно працювати, заливаючи баки українських автовласників, безболісно відбуваючись від «наїздів» Генпрокуратури.

«Слідство.Інфо» нарешті знайшло доказ причетності Ставицького до паливного бізнесу, з яким посперечатися буде вже дуже важко. І допомогла нам у цьому… неочікувана звістка з Парижа.

До нас потрапив дуже цікавий документ. Це довіреність 24-річного сина Ставицького Станіслава, яку він виписав киянці Людмилі Соломяній на «представлення його самого та його інтересів» в Україні.

За документом, Ставицький-молодший перебуває не на теплому березі Мертвого моря, а у столиці Франції – Парижі. Причина появи довіреності від Станіслава Ставицького нам невідома. Можливо, йому знадобилися дублікати якихось документів, завірення диплому або якісь цінні папери. Зрештою, це не має особливого значення.

 

 

Бо нашу увагу привернула довірена особа Ставицького – Людмила Соломяна.

Людина з такими ж ПІБ очолює ТОВ «Актив Інвест». Фірма зареєстрована в Києві на Шота Руставелі, 31-Г.

 

«Слідство.Інфо» раніше вже писало про те, що 2006-го року родина Ставицьких викупила цей будинок, зробивши там капітальний ремонт. Відтоді будівля перетворилася на «родинний офіс» Ставицьких, де свого часу зареєструвався цілий «букет» їхніх фірм.


Співзасновником «Актив Інвесту» - принаймні, до кінця 2012-го - була Валентина Ушакова. Так само до кінця 2012-го Ушакова входила до складу засновників ТОВ «БРСМ-Нафта» разом з Андрієм Бібою.

При цьому Біба значився в засновниках «БРСМ-Нафти» з моменту реєстрації компанії. Ушакова увійшла туди згодом. А от у ТОВ «Нафтозбут» і Біба, і Ушакова разом входили з 2007-го, тобто вони були знайомі ще до спільної роботи в «БРСМ-Нафті».

Ушакову і Соломяну (дівоче прізвище – Якуба) єднає не лише спільна робота в «Актив Інвесті». Обидві раніше були засновниками фірми «Актив Капітал Груп», яка так само розміщувалася на Шота Руставелі. Директором цієї фірми був і є Анатолій Ставицький – батько колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького, нині, ймовірно, Розенберга.


Фото - ua.comments.ua