Венеціанська комісія не позбавила шансу люстрацію

Маша Землянська
12 грудня 2014р. 14:09

Експерти "Венеціанської комісії" не підтримали рішення про безапеляційну критику закону про очищення влади. Вирішили: не робити остаточного висновку, послати експертів до Києва та допомогти Україні створити краще законодавство про люстрацію.

Засумніватися у вже фактично готовому рішенні (яке напередодні засідання потрапило у розпорядження журналістів) їх змусили представники української влади - Павло Петренко, Єгор Соболєв, Леонід Ємець та Тетяна Козаченко, які терміново виїхали на зустріч з експертами.

"Результати наших дводенних дискусій з Венеціанською комісією:

1. Ніякого розгромного звіту "Україна робить люстрацію з порушенням всіх прав людини, викидаючи на вулицю ні в чому не повинних підлеглих Януковича та пенсіонерів-комуністів" не буде.

2. Хоча саме такі оцінки, за бездіяльності нашого МЗС і на радість досі представника України Сергія Ківалова, були заздалегідь прописані, Венеціанська комісія вирішила не робити остаточного висновку, послати експертів до Києва та допомогти нам створити якомога краще законодавство про люстрацію.

3. Експерти комісії далі рекомендують створити для цього незалежний орган. Далі радять індивідуально оцінювати провину кожного. Але при цьому вони вперше визнали, що перебування на високих посадах при режимі Януковича може розглядатися як причина відсторонення від державної служби. (Тут Ківалов зовсім похнюпився). Так само комісія просить при люстрації суддів дотримуватися принципу їх незалежності. Але нарешті публічно взяла до уваги, що перший люстраційний закон "Про відновлення довіри до судової системи", що був створений на ідеї самоочищення судів, був суддями ж і саботований.

І, закликаючи шукати баланс між правами людини і необхідністю захисту нашої демократії, Венеціанська комісія висловила готовність допомогти Україні в цьому. (Велика російська делегація зустріла це рішення скорботним мовчанням).

Вітаю Павла Петренка, Леоніда Ємця, Георгія Логвінського та Тетяну Козаченко з важливим дипломатичним успіхом!

В нас і так забагато ворогів очищення влади, особливо, у найбільших кабінетах. Тому буде здорово, якщо Європа розумітиме і допомагатиме українському суспільству в цій ключовій для становлення країни справі", - прозвітував на своїй сторінці у Facebook Соболєв.

 

 

Теги: Київ